Přejít na obsah

Sokolov je dalším varovným signálem

zpět
2.7.2010
Peter Igaz
zvětšitPeter IgazZdroj: archiv Petera Igaze

Peter Igaz | Zdroj: archiv Petera Igaze

 

„Kritická situace v sokolovské interně dokazuje, že se systém hroutí. Jsou to jen varovné signály,“ okomentoval situaci pro Zdraví.Euro.cz předseda karlovarského Lékařského odborového klubu Petr Igaz.

Sokolovští internisté dali výpověď, jsou ji ochotni stáhnout, jen pokud vedení sežene další lékaře. O čem tento stav podle Vás vypovídá?

Dokazuje to jen rozsah „průseru“. Jsou to varovné signály disfunkčnosti systému. Pokud se jim to podaří zvrátit a kolegové se uspokojí s nějakým finančním vyrovnáním, tak to na nějakou dobu zažehnají. Ale intervaly se budou pořád zkracovat.

Věděl jste, jako předseda, o této situaci již dříve? Řešili ji s vámi lékaři?

Já jsem karlovarský LOK a toto je sokolovský. Já jsem s nimi v kontaktu, znám je a spolupracuji s nimi, ale já na tom oddělení nejsem. Tu situaci ale dobře znám. Minulý rok jsme tam vypomáhali a je opravdu tristní. Míra zátěže je obrovská a já jim držím palce. Mají naši podporu.

Jak dlouho tato situace trvá?

Novému řediteli psali zhruba před měsícem. Ale tristní je od minulého roku, kdy jsme oddělení my, internisté z Varů a Chebu, resuscitovali. Tam zůstali tři lékaři. Nyní je to na osmi lékařích, ale atestovaný je jen primář, to znamená, že on si nemůže vzít dovolenou, protože pokud si ji vezme, tak se oddělení musí zavřít.

Hrozí podobná situace podle Vás i jinde?

Takto vyhrocená v nynějších několika týdnech zřejmě ne. Ale připravujeme se na tu celorepublikovou akci a ta od 1.1 hrozí. Je ale jasné, že se systém hroutí. Nyní jsem četl dopis odstupující ministryně, která odpovídá na požadavky centrálního LOKu. Ona nevidí žádný problém s personálním obsazením v nemocnicích ČR. My ho ale vidíme poměrně jasně a toto jsou signály.


Komentovat článek: Sokolov je dalším varovným signálem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Sokolov je dalším varovným signálem

Komentáře

dalších 46 komentářů
challenger inu, Kyle..  | 8. 07. 2010 00:45

a které parazity za které parazity si myslíte, že je vymění? Třeba by mohli vykopnout Schlangera, yyeeaaah....

Baalamut inu, Kyle..  | 7. 07. 2010 14:51

...snad nemáš pravdu. Bude záležet na tom, jak rychle se podaří vyměnit parazity z dozorčí a správní rady VZP. Bude-li to rychlá akce, může před komunálkama být v sokolově pěkně veselo...vlastně smutno....letos do KKN nastupuje 1 ( slovy jedna) abolventka...

Dr.Bouzek Je to na mladých  | 7. 07. 2010 09:39

Já a Wicherek už to v téhle zemi doklepeme. Jsme zdeformovaní tím, že jsme žili pod bičem bolševika a naučili jsme se držet krok, hubu a taky mávat na oslavách 1.máje. Tak nás formovalo naše mládí. Jazykově jsme nevybavení a neděláme si iluze, že by si někdo ve vyspělé Evropě sedl na zadek z předdůchodců z Čekistánu. My jsme už bez šance, ale vy mladí, vy ji sakra máte velkou. Já vůbec nechápu, proč mladí doktořï ještě léčí v naší republice a už nejsou za kopečkama. Proboha co vás tady drží? Ve světě vás chtějí, zaplatí vás, budete pracovat jako lidé a ne jako otroci. Nebudete se muset trapně dohadovat o mrzký peníz a lide na vás nebudou plivat ve veřejných diskuzích. CO TADY PROBOHA JEŠTĚ DĚLÁTE ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné