Přejít na obsah

Sokolovští internisté podali výpověď

zpět
29.6.2010
vykřičník, značka
zvětšitvykřičník, značkaZdroj: www.seasidefloristinc.com

vykřičník, značka | Zdroj: www.seasidefloristinc.com

 

Všichni lékaři sokolovské interny podali výpověď. Stáhnou ji jen v případě, že vedení nemocnice urychleně doplní chybějící lékaře na oddělení, které se potýká dlouhodobě s nedostatkem kvalifikovaných lékařů. Požadavky podpořil i Lékařský odborový klub (LOK) nemocnice.

Vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) se zatím nechce k situaci v sokolovské nemocnici vyjadřovat, řekl dnes ČTK generální ředitel Zdeněk Horák.

„Ke dni 28. června podává osm lékařů interního oddělení KKN, a.s. Nemocnice Sokolov hromadnou výpověď z pracovního poměru,“ uvádí se ve stanovisku sokolovského LOK. Podle něj nejde o náhlý akt, na možnost tohoto vyústění celé situace bylo prý vedení v minulosti upozorňováno, naposledy údajně 28. května.

Podání výpovědí dnes ČTK potvrdil sokolovský internista Roman Durdis. „Je to tak. Samozřejmě chápeme, že nelze ze dne na den zajistit lékaře, ale chceme přimět vedení nemocnice k intenzivnějšímu jednání o vyřešení této neúnosné situace,“ řekl ČTK.

Pokud by lékaři své výpovědi naplnili a skutečně odešli, znamenalo by to vážné ohrožení péče o pacienty.

„Tento krok by znamenal reálné snížení dostupnosti specializované zdravotní péče jak interní, tak i přímo navazujících nemocničních oborů, jako jsou všechny obory operační, ARO, neurologie atd., s nezpochybnitelným přímým dopadem na pacienty regionu Sokolov,“ uvádí ve svém stanovisku LOK.

Uvedené oddělení sokolovské nemocnice, která patří pod krajskou akciovou společnost, má dlouhodobě podstav lékařů. Nyní zde pracuje osm lékařů, z toho ale jen primář má atestaci. Interna navíc přebírá péči o pacienty z oborů, které v okrese chybí, kardiologie, plicní, geriatrie, infekční, a další.

Lékaři před měsícem zaslali vedení KKN popis současné situace včetně svých požadavků. Mimo jiné chtějí „okamžitě zajistit chybějící lékaře a zabezpečit odpovídající zdravotní péči“. „Minimální počet lékařů pro přetíženou sokolovskou internu je 12,“ uvádějí v dopise.

Zvýšení počtu lékařů má následně umožnit předatestační a poté i poatestační vzdělávání a také umožnit lékařům brát si dovolenou.

Vedení KKN o nepříznivé situaci v sokolovské nemocnici ví. „V současné době by bylo předčasné se k tomu vyjadřovat. V Sokolově nyní není vedoucí lékařka,“ řekl dnes ČTK generální ředitel Horák.


Komentovat článek: Sokolovští internisté podali výpověď

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Sokolovští internisté podali výpověď

Komentáře

dalších 12 komentářů
Středová Sokolovští internisté podali výpovď  | 16. 07. 2010 13:07

Zajímalo by mě, kolik lůžek má sokolovská interna.

Azrtin to Arztin  | 30. 06. 2010 18:34

A to jako proč? Jestli takto uvažují dnešní doktoři, tak se není divit, že mladí odchází.

cifo to Arztin  | 30. 06. 2010 18:23

pocet kvalifikovanych lekaru na oddeleni nemusi pro absolventa znamenat vubec nic. Z vlastni zkusenosti s dnesnimi absolventy bych si dobre rozmyslel, koho budu ucit.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné