Součková dnes opět stane před soudem kvůli Diag Human

Titulní obrázek

U Obvodního soudu pro Prahu 2 má dnes pokračovat proces s bývalou ministryní zdravotnictví Marií Součkovou. Exministryně je stíhána kvůli uzavření údajně nevýhodné smlouvy mezi ministerstvem a brněnským advokátem Zdeňkem Nováčkem o poskytování právní pomoci ve sporu s obchodníkem s krevní plazmou, firmou Diag Human…

Praha – Nelze vyloučit, že již při dnešním líčení padne rozsudek.

Součková, která po obvinění vystoupila z ČSSD, obžalobu odmítá a mluví o politickém podtextu kauzy. Tvrdí také, že smlouva s mnohamilionovými odměnami pro právníka je zfalšovaná. Otázku pravosti smlouvy by měl dnes objasnit znalecký posudek, o jehož zpracování soud před časem požádal.

Exministryně podle obžaloby pověřila Nováčka zastupováním státu bez výběrového řízení, což je údajně v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Žalobce klade Součkové za vinu i to, že Nováčka pověřila zastupováním státu přesto, že ze zákona byla údajně povinna předat případ Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Za porušování povinnosti při správě cizího majetku a za zneužívání pravomoci veřejného činitele Součkové hrozí tři roky až deset let vězení.

ČTK

Součková dnes opět stane před soudem kvůli Diag Human
Ohodnoťte tento článek!