Přejít na obsah

Součková dnes opět stane před soudem kvůli Diag Human

zpět
7.9.2006

U Obvodního soudu pro Prahu 2 má dnes pokračovat proces s bývalou ministryní zdravotnictví Marií Součkovou. Exministryně je stíhána kvůli uzavření údajně nevýhodné smlouvy mezi ministerstvem a brněnským advokátem Zdeňkem Nováčkem o poskytování právní pomoci ve sporu s obchodníkem s krevní plazmou, firmou Diag Human...

Praha - Nelze vyloučit, že již při dnešním líčení padne rozsudek.

Součková, která po obvinění vystoupila z ČSSD, obžalobu odmítá a mluví o politickém podtextu kauzy. Tvrdí také, že smlouva s mnohamilionovými odměnami pro právníka je zfalšovaná. Otázku pravosti smlouvy by měl dnes objasnit znalecký posudek, o jehož zpracování soud před časem požádal.

Exministryně podle obžaloby pověřila Nováčka zastupováním státu bez výběrového řízení, což je údajně v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Žalobce klade Součkové za vinu i to, že Nováčka pověřila zastupováním státu přesto, že ze zákona byla údajně povinna předat případ Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Za porušování povinnosti při správě cizího majetku a za zneužívání pravomoci veřejného činitele Součkové hrozí tři roky až deset let vězení.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Součková dnes opět stane před soudem kvůli Diag…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné