Přejít na obsah

Soud bude rozhodovat o dalším arbitrovi ve sporu s Diag Human

zpět
30.5.2012
soud
zvětšitsoudZdroj: www.hrs.ualberta.ca

soud | Zdroj: www.hrs.ualberta.ca

 

Městský soud v Praze bude dnes rozhodovat o návrhu státu jmenovat dalším arbitrem ve sporu se společností Diag Human ekonoma Jiřího Schwarze. Nahradit by měl původně jmenovaného švýcarského právníka Damiana Della Ca.

Pokračování kauzy ohledně sporu České republiky s firmou Diag Human se týká ustavení tříčlenného senátu, který bude mít za úkol přezkoumávat rozhodčí nález z roku 2008.

Společnost Diag Human má podle tohoto rozhodčího nálezu dostat od státu osm miliard korun za překažený obchod s krevní plazmou. Nyní soudy zdlouhavě rozhodují o složení přezkumného senátu. Na pozici jednoho z arbitrů navrhla Česká republika prezidenta Hospodářské komory Petra Kužela. O jeho jmenování rozhoduje Vrchní soud v Praze.

V přezkumném senátu měl původně zasednout jeden člen jmenovaný ČR, jeden firmou a jeden soudem. V listopadu 2008 byli jako rozhodci určeni tehdejší proděkan plzeňské právnické fakulty Milan Kindl za stát, švýcarský právník Damian Della Ca za Diag Human a Kužel, původně jmenovaný Obvodním soudem pro Prahu 6. V současnosti zůstává jediným nesporným arbitrem Kindl.

Kvůli pochybám o nezaujatosti ostatních arbitrů loni odstoupil i Della Ca. Firma na jeho místo jmenovala jeho krajana Maxe Baumanna. Ani jeho jmenování však není nesporné. Podle českého státu firma neměla pravomoc dodatečně ustavit rozhodce. Měla se prý obrátit na soud. ČR mezitím navrhla soudu jmenovat dalším arbitrem právě ekonoma Schwarze.


Komentovat článek: Soud bude rozhodovat o dalším arbitrovi ve…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Soud bude rozhodovat o dalším arbitrovi ve…

Komentáře

1 komentář
Jan Řezák V celém sporu ...  | 30. 05. 2012 10:00

... s Diag Human mi chybí jedno jméno: doc. Bojar - žvanil, který si pustil hubu na špacír v chvíli, kdy ji měl spíše držet. Holt se potřeboval zviditelnit, protože se v té době rozhodovalo přednostentví kliniky v Motole a on potřeboval, aby se ukázal ve světle rozhodného a spravedlivého. Díky nemu se teď Česko plácá v prů.seru, který by bez jeho zavinění nikdy nevznikl a on je "za vodou".

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné