Soud: Exšéf plzeňské záchranky špatně hospodařil s jejím majetkem

Titulní obrázek

Bývalý ředitel Lékařské záchranné služby Plzeňského kraje Zdeněk Koutecký špatně hospodařil s majetkem služby a v letech 2003 a 2004 pro ni uzavřel nevýhodné smlouvy. Rozhodl o tom odvolací senát Krajského soudu v Plzni, který uznal Kouteckého vinným z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Uložil mu roční trest s podmíněným odkladem na 18 měsíců…

Senát se případem zabýval už podruhé. Loni v červnu Kouteckého obžaloby zprostil, verdikt ale zrušil v prosinci na základě dovolání nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké Nejvyšší soud. Dnešní rozhodnutí je pravomocné s tím, že lékař nesmí 18 měsíců vykonávat činnost ve vedení firem nebo organizací, v nichž by nakládal s financemi.

Podle obžaloby uzavřel Koutecký jako ředitel záchranné služby v letech 2003 a 2004 nevýhodné smlouvy s rokycanskou firmou CD Sanitar, která zajišťovala převozy pacientů. Firmě umožnil využívat dispečink záchranné služby a její pracovníky. Za dispečerské služby platila CD Sanitar zhruba 15.000 Kč měsíčně, ačkoliv náklady byly mnohem vyšší. Celková škoda překročila milion korun.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!