Přejít na obsah

Soud: Julínek se nemusí omlouvat lékařce Úrazové nemocnice

zpět
3.6.2008

Odborářka brněnské Úrazové nemocnice Lenka Doležalová nevysoudila omluvu na ministrovi zdravotnictví Tomáši Julínkovi (ODS). Rozhodnutí vynesl Krajský soud v Brně. Doležalová žádala omluvu za údajný výrok, že jako odborářka nemůže počítat s prací v budoucí Úrazové nemocnici. Julínek takovou interpretaci svých slov odmítl.

Soud řekl, že ať výrok zazněl v té či oné podobě, Doležalovou na její cti, důstojnosti a pověsti nepoškodil.

Doležalovou dnešní rozhodnutí soudu mrzí. „Považuji to za velmi smutnou zprávu pro všechny své kolegy, zprávu o tom, že pan ministr při prosazování svých záměrů může používat výhružky a sílu,“ řekla lékařka. Se svým obhájcem se prý rozmyslí, zda podá odvolání.

Naopak Julínkův obhájce Jaroslav Svejkovský rozhodnutí soudu uvítal. Spor prý byl malicherným a zástupným ve srovnání se změnami, které ministr chystá s Úrazovou nemocnicí. „Žalobkyně vede svůj osobní boj s ministrem o to, zda má být Úrazová nemocnice zachována,“ řekl v závěrečné řeči.

Lékařka má nyní také uhradit náklady řízení; podle jejího obhájce Lukáše Prudila dosáhnou asi 20.000 korun. Protože má však Doležalová podporu Lékařského odborového klubu, klub jí nespíš vypomůže, řekl dnes Prudil novinářům. Doležalová je místopředsedkyní organizace Lékařského odborového klubu v Úrazové nemocnici.

Záměr zrušit Úrazovou nemocnici a její hlavní část, takzvané traumacentrum, přesunout do Fakultní nemocnice Brno, zveřejnil Julínek asi před rokem. Vyvolal tím nevoli řady zaměstnanců v čele s odboráři. Zorganizovali petici proti rušení zařízení, jíž podepsaly desetitisíce lidí. Podle Julínka se však traumacentrum bude v novém sídle lépe rozvíjet a fungovat.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Soud: Julínek se nemusí omlouvat lékařce…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Soud: Julínek se nemusí omlouvat lékařce…

Komentáře

dalších 14 komentářů
apech Re:...  | 4. 06. 2008 12:45

Vaše příspěvky jsou opravdu brilantní, Challengere! Nechcete přijít 5.6. od 3.p.m. Na Homolku, prý tam budou i novináři, mohl byste jim něco nadiktovat do pera. Ať si lidi počtou něco pořádného, než jen ty modrobolševické bláboly. Jinak, kde že má Julda tu chalupu?

mkortusova Re:Re:Re:Re:Soudy v ČR ? - Fraška !  | 4. 06. 2008 11:02

Prokouknul jste mě, (ka)brňáku. Choleričnost a nevyrovnanost - to jsem celá já. Navíc ještě krvelačnost a krvežíznivost. A to všechno bloody!

challenger ...  | 4. 06. 2008 09:49

... Lékař je v tomto státě a priori trestán a kriminalizován za to, že disponuje potřebným know-how s vysokou tržní cenou a nehodlá jej poskytovat zcela zdarma. Nebo je trestán že nevyhoví nerealistickým očekáváním společnosti a patřičným know-how nedisponuje, přestože jej za toto know-how nikdo neplatí. Je stejným způsobem kriminalizován manager nebo bankéř? To asi těžko. Zato však manager a bankéř jsou podstatně lépe placeni. Nehledě na soudce. Výkon našich justičních šašků je dalším důkazem mizérie, v jaké se v ČR lékařský stav pohybuje. Kauza MUDr. Doležalové ve vedle kriminalizace a komunistické perzekuce lékařů pouhou fraškou. Ostatně, kdyby to řekl soudruh Julínek mně, spíš bych sázel na to si to s ním vyřídit ručně a stručně, jako to udělalo osazenstvo jedné hospůdky u Jevíčka, kde má soudruh Julínek výletní chatu. Prostí lidé vědí, že jediným nástrojem spravedlnosti v České republice je baseballová pálka a divím se, že to lékaři při své inteligenci nechápou a věří v jakýsi „právní stát“. Tahat to privilegované modroprase před zkorumpovaný tribunál české justiční mafie je holý nerozum.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné