Přejít na obsah

Soud: Nemocniční lékárna v Prostějově nesmí vracet poplatky

zpět
16.9.2009

Lékárna v prostějovské nemocnici nebude od středy 16. září svým klientům formou darovacích smluv vracet peníze za regulační poplatky. Krajský soud v Ostravě jí to totiž předběžným opatřením zakázal. Informoval o tom mluvčí holdingu Agel Tomáš Želazko...

Zdravotnické zařízení se proti nařízení soudu odvolá, co celého vyřešení věci je ale bude respektovat.

Předseda představenstva Grémia majitelů lékáren Marek Hampel dnes ČTK řekl, že ostravský krajský soud rozhodnutí vydal na návrh jedné z jeho členek. „Pro nás to znamená, že budou stejné podmínky i pro naše pacienty,“ uvedl.

Krajskou nemocnici v Prostějově, stejně jako zdravotnická zařízení v Přerově a ve Šternberku, má od Olomouckého kraje pronajaty Středomoravská nemocniční z holdingu Agel. Za nevybírání poplatků v lékárně a ve třech nemocnicích už dostala před nedávnem pokutu 150.000 od Všeobecné zdravotní pojišťovny a další také od Pojišťovny ministerstva vnitra. Středomoravská nemocniční se proti nim odvolala.

Poplatky formou darovacích smluv platí za pacienty prostějovské nemocniční lékárny Olomoucký kraj. V krajských nemocnicích je hradí od února. Vedení hejtmanství, které vzešlo z loňských voleb, pro letošní rok na úhradu regulačních poplatků vyčlenilo 50 milionů korun.

Proplácení regulačních poplatků ostravský krajský soud předběžným opatřením zakázal i v pěti nemocničních lékárnách v Moravskoslezském kraji - platí v Opavě, Novém Jičíně, Havířově, Třinci a ve Frýdku-Místku. Ve všech případech je vydal na návrh provozovatelky soukromé lékárny a kraj, jako jejich zřizovatel, se proti němu odvolal.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Soud: Nemocniční lékárna v Prostějově nesmí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné