Přejít na obsah

Soud potvrdil pokutu 300.000 korun od ÚOHS pro Krajskou zdravotní

zpět
10.8.2017
Krajská zdravotní, Ústí nad Labem
zvětšitKrajská zdravotní, Ústí nad Labem Zdroj: kzcr.eu

Krajská zdravotní, Ústí nad Labem | Zdroj: kzcr.eu

 

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 300.000 korun pro ústeckou Krajskou zdravotní. Dostala ji před dvěma lety od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v zakázce na doplnění zdravotnického zařízení a přístrojů.

Sankce je za dva delikty. Jeden se týkal neprodloužení lhůty pro podání nabídek po provedených úpravách v tendru a druhý nedodržení zákonného postupu při posouzení nabídky vítězného uchazeče.

„Z obou hledisek postup zadavatele podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky,“ uvedl ve svém dva roky starém rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj. Jeho verdikt nyní soud potvrdil. Zakázku získalo Sdružení - Krajská zdravotní, jehož účastníky jsou společnosti HOSPIMED, spol. sr.o., a PURO-KLIMA, a.s., které podaly společnou nabídku.

Případ se táhne několik let. Původní rozhodnutí ÚOHS z října 2011 zrušil Krajský soud a zrušení potvrdil Nejvyšší správní soud. Antimonopolní úřad následně musel své rozhodnutí přepracovat.

Krajská zdravotní dostává od ÚOHS pokuty pravidelně. K větším případům patřila například půlmilionová pokuta za chyby v zakázce na výběr tří distributorů léčiv.


Komentovat článek: Soud potvrdil pokutu 300.000 korun od ÚOHS pro…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné