Přejít na obsah

Soud potvrdil pokutu 350.000 Kč pro ústeckou Krajskou zdravotní

zpět
11.11.2016
*finance, peníze, hospodaření
zvětšit*finance, peníze, hospodařeníZdroj: Shutterstock

*finance, peníze, hospodaření | Zdroj: Shutterstock

 

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 350.000 korun pro ústeckou Krajskou zdravotní za chyby v zakázce na modernizaci informační a telekomunikační infrastruktury. Krajská zdravotní patří k nejčastěji pokutovaným zadavatelům zakázek v Česku, pokutu jí uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Krajská zdravotní pokutu dostala za netransparentní hodnocení nabídek. Zadavatel nedodržel zásadu transparentnosti tím, že ve zprávě o posouzení a hodnocení nabídek neuvedl dostatečný popis hodnocení nabídek v rámci dílčích hodnotících kritérií. Chyby byly konkrétně při hodnocení technických parametrů a servisních podmínek.

„Závěr žalovaného (ÚOHS) o porušení zásady transparentnosti je podle soudu správný a žalobní argumentace, která to zpochybňuje, není důvodná,“ uvedl soudce David Raus.

Antimonopolní úřad k případu už dříve uvedl, že transparentní odůvodnění nabídek uchazečů musí obsahovat vysvětlení, proč byl té které nabídce přidělen konkrétní počet bodů a jak se nabídky v jednotlivých subkritériích hodnocení lišily. U hodnocení nabídek musí být rovněž patrné, která nabídka byla shledána výhodnější a do jaké míry byly ostatní nabídky horší.

Zakázku získala společnost Zeppelin CZ. Krajská zdravotní spravuje pět velkých nemocnic v Ústeckém kraji. V posledních letech dostala několik pokut za veřejné zakázky. Například za chybné zadávání veřejné zakázky na výběr distributora léků.


Komentovat článek: Soud potvrdil pokutu 350.000 Kč pro ústeckou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Soud potvrdil pokutu 350.000 Kč pro ústeckou…

Komentáře

1 komentář
Pavel Novák  | 14. 11. 2016 11:18

To je strašně pěkné, že KZ dostává pokutu, za pokutou. Pan Fiala sáhne do veřejných prostředků a pokutu zaplatí, se svým typickým úšklebkem. Kde je ale osobní zodpovědnost zkorumpovaných manažerů? Proč pokuty neplatí ze svého? Proč nejdou do vězení??? Z takových soudních rozhodnutí mají velikou legraci a čachrují dál. Hanba...! :-(

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné