Přejít na obsah

Soud potvrdil zrušení pokuty ministerstvu zdravotnictví od ÚOHS

zpět
21.12.2016
spravedlnost, soud, zákony, justice
zvětšitspravedlnost, soud, zákony, justiceZdroj: Shutterstock

spravedlnost, soud, zákony, justice | Zdroj: Shutterstock

 

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude muset znovu zabývat tendrem ministerstva zdravotnictví z roku 2009 na procesní a personální audity ve fakultních nemocnicích Brno a Olomouc.

Čtvrtmilionovou pokutu, kterou za tendr uložil, letos v červnu zrušil Krajský soud v Brně. Nyní jeho rozsudek potvrdil i Nejvyšší správní soud. Do tendru se mohly přihlásit jen firmy, které prokázaly členství v organizaci, jež sdružuje firmy poskytující služby v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů. Tato podmínka ale nebyla podle ÚOHS nezbytná, ministerstvo proto postupovalo diskriminačně.

„Předmět veřejné zakázky mohou splnit stejně dobře ti uchazeči, kteří členy takovéto organizace nejsou,“ uvedl úřad v původním rozhodnutí. Tento verdikt nyní neplatí. ÚOHS chybně posoudil odvolání ministerstva, které považoval za opožděné. To bude muset nyní napravit.

Zakázka je z roku 2009 a její výše nakonec dosáhla 23 milionů korun. Vzhledem k objemu zakázky ministerstvu hrozila pokuta přes jeden milion korun.


Komentovat článek: Soud potvrdil zrušení pokuty ministerstvu…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné