Soud udělil tresty za provozování nelegální internetové lékárny

Městský soud v Brně v úterý uzavřel po půlročním jednání případ dvou mladých mužů, kteří si zřídili nelegální internetovou lékárnu a s velkým ziskem prodávali léky na hubnutí adipex a léky na lepší sexuální výkon mužů. Za to dostal Petr Havránek trest na 20 měsíců za mřížemi…

a jeho 24letý komplic Michal Karmazín sedm měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu tří let.

BRNO – Líčení se konalo v nepřítomnosti mladšího Michala Karmazína, který souhlasil, aby soud jednal v jeho nepřítomnosti. Starší z mužů se jednání musel účastnit, protože byl ve vazbě, jako hlava a iniciátor celého podvodu. K rozsudku se nevyjádřili. „Já si nechávám lhůtu na rozmyšlenou, zda podám odvolání,“ uvedl po vyhlášení Havránek.

Na důvěřivých lidech vydělal milión

Podle důkazů si oba od podzimu 2004 vydělali slušné peníze. Na falešné recepty vyzvedávali léky v lékárnách a následně je s velkým ziskem prodávali. Staršímu z dvojice vynesl kšeft přes milión, mladšímu spolupracovníkovi přes 153 tisíc korun. Zboží dodávali nejen po Česku, ale i do Německa a do Francie.

Na sklonku roku 2004 se mladší z mužů přestal o tento výdělek zajímat, zatímco starší pokračoval dál. Obcházet lékárny se mu však nechtělo. Našel proto jiného dodavatele, po kterém policie pátrá. Od ledna do 15. června, kdy u něj policisté udělali domovní prohlídku, tak sám vydělal na důvěřivých lidech přes milión korun.

Místo mobilu balík s cihlou

„Při domovní prohlídce jsme u staršího z pachatelů zajistili léky, počítače, přesnou evidenci lidí, kterým zboží dodával a platební také karty od všech možných bank. Zjistili jsme z toho, že používal několik lidí jako bílé koně, kteří mu za odměnu půjčovali svá konta, na která mu lidé posílali peníze. Z těch pak peníze zase převáděl jinam, takže dokazování bylo dost složité,“ uvedla policejní komisařka Ilona Rochová.

Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

Kromě této černé lékárny, na kterou neměl ani jeden z pachatelů kvalifikaci, ještě Havránek nějaký čas nabízel mobilní telefony. Za ty inkasoval předem peníze, ale zákazníkům nic neposílal. Jen ve dvou případech příjemci dostali balíky s cihlou. Takto si navíc přišel na asi 100 tisíc korun.

Novinky.cz

Soud udělil tresty za provozování nelegální internetové lékárny
Ohodnoťte tento článek!