Soud uložil řediteli boskovické nemocnice podmíněný trest

Titulní obrázek

Za vinu obžaloba Černému kladla, že nemocnici připravil o nejméně milion korun. Mělo se tak stát při výstavbě nemocniční jednotky intenzivní péče. Projekt přišel na 18 milionů korun. Vybavení přitom dodala Černého firma Chiromax Invest…

Brněnský krajský soud ve čtvrtek potrestal šéfa nemocnice v Boskovicích na Blanensku Jaroslava Černého třemi roky vězení s podmíněným odkladem na pět let. Dále mu uložil pokutu půl milionu korun a zákaz činnosti na pět let. Odsoudil jej za zneužívání informací v obchodním styku. Hrozilo mu až osm let vězení.

Podle obžaloby se Černý trestného činu dopustil, když stál v čele nemocnice svaté Zdislavy v severomoravských Mošticích. Černý vinu popírá.

V minulosti byl už za skutek odsouzen. Dostal podmínku, pokutu a zákaz činnosti. Proti verdiktu se ale odvolal. Krajský soud se proto případem zabýval znovu. Černý zvažuje, že se proti jeho rozhodnutí opět odvolá.

Za vinu obžaloba Černému kladla, že nemocnici připravil o nejméně milion korun. Mělo se tak stát při výstavbě nemocniční jednotky intenzivní péče. Projekt přišel na 18 milionů korun. Vybavení přitom dodala Černého firma Chiromax Invest.

Když Černý ředitelský post v nemocnici opustil, nechal si jeho nástupce udělat finanční audit. Zjistil, že náklady spojené s výstavbou jednotky byly přemrštěné. Potvrdili to i znalci.

Brněnský krajský soud Černého minulý rok v červnu uznal vinným. Dostal tři roky vězení s podmíněným odkladem na pět let, půlmilionovou pokutu a zákaz činnosti na pět let. Proti verdiktu se odvolal. Vrchní soud v Olomouci pak vrátil kauzu brněnskému soudu k doplnění důkazů a novému rozhodnutí.

Černý je nyní jednatelem společnosti Nemocnice Boskovice, která pro tamní radnici řídí boskovickou nemocnici. Zdravotnické zařízení je největší nemocnicí v severní části Jihomoravského kraje. Její součástí je i porodnice. Zařízení využívají obyvatelé střední a severní část Blanenska.

Vedení boskovické radnice je s manažerskými výsledky Černého spokojeno. „O verdiktu již víme. Rada jej projedná. Rozsudek ale zatím není pravomocný, a není tedy důvod dělat nějaké personální změny,“ řekl ČTK boskovický starosta Jaroslav Dohnálek.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!