Přejít na obsah

Soud zrušil pokutu od ÚOHS pro nemocnici

zpět
4.7.2017
FNOL, Fakultní nemocnice Olomouc, Olomouc
zvětšitFNOL, Fakultní nemocnice Olomouc, OlomoucZdroj: FNOL

FNOL, Fakultní nemocnice Olomouc, Olomouc | Zdroj: FNOL

 

Krajský soud v Brně zrušil pokutu 80.000 korun, kterou udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Fakultní nemocnici Olomouc.

Zakázkami na systém navigované bronchoskopie a multifunkční systém operačních sálů pro endoskopii se tak bude znovu zabývat ÚOHS, zjistila ;z webu soudu.

Obě zakázky jsou z roku 2009. V prvním případě podle ÚOHS nemocnice neoprávněně postupovala bez otevřeného tendru. Uzavřela smlouvu rovnou se společností Medinet. Od firmy dostala za dva miliony korun systém navigované bronchoskopie pro vedení endoskopických nástrojů k předem stanoveným cílům v dýchacích cestách pacientů. Chyby byly podle antimonopolního úřadu i ve druhé zakázce na multifunkční systém operačních sálů.

ÚOHS je rozsudkem Krajského soudu v Brně vázán. Zatím ale není jasné, jak soud svoje závěry zdůvodnil, protože zveřejnil pouze rozhodnutí.

Fakultní nemocnice Olomouc se v přehledech správních řízení ÚOHS objevuje poměrně často. V minulosti například dostala pokutu 150.000 korun za chyby při nákupu nábytku za téměř sedm milionů korun.


Komentovat článek: Soud zrušil pokutu od ÚOHS pro nemocnici

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné