Přejít na obsah

Soud zrušil rozhodnutí ÚOHS k tendru ministerstva zdravotnictví

zpět
1.9.2011
ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR
zvětšitministerstvo zdravotnictví, MZ ČRZdroj: wikimedia.org

ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR | Zdroj: wikimedia.org

 

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude muset znovu zabývat 60 milionovou zakázkou ministerstva zdravotnictví na efektivní správu objektu, v němž sídlí.

ÚOHS původně tendr ministerstva před dvěma lety zrušil. Krajský soud v Brně ale nyní do případu zasáhl, zrušil rozhodnutí ÚOHS a případ úřadu vrátil zpět. ČTK to zjistila z webu soudu. Odůvodnění soud nezveřejnil.

Podle původního rozhodnutí ÚOHS z července 2009 se ministerstvo dopustilo několika pochybení. Například nesprávně stanovilo kritéria pro hodnocení nabídek, když nehodnotilo celkovou nabídkovou cenu. V rámci dílčích hodnotících kritérií nejprve hodnotilo nabídkovou cenu za rok, v dalším kritériu pak nabídnuté snížení nákladů za dobu tří let.

„Tato dílčí kritéria však neumožňují stanovit nabídkovou cenu za celou dobu zakázky a na jejich základě není možno zjistit celkovou ekonomickou výhodnost nabídek,“ uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle něj ministerstvo také nepřesně vymezilo, jaké smluvní a sankční závazky a podmínky záruky od zájemců o zakázku požaduje. Tím mělo porušit zásadu transparentnosti zadávacího řízení. Uchazeči podle názoru ÚOHS nebyli konkrétně obeznámeni s tím, co bude hodnoceno a nemohli tedy sestavit své nabídky dle požadavků zadavatele.


Komentovat článek: Soud zrušil rozhodnutí ÚOHS k tendru…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné