Přejít na obsah

Soutěž Bezpečná nemocnice vyhrál projekt z Ostravy

zpět
26.1.2009

Hodnoceno bylo celkem osm projektů, které si daly za úkol přispět ke zvýšení bezpečnosti pacientů v lůžkových zdravotnických zařízeních. Mezi tři nejlepší zařadila odborná porota také projekty nemocnic v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě...

První ročník celostátní soutěže Bezpečná nemocnice vyhrála Fakultní nemocnice Ostrava. Výsledky soutěže dnes byly slavnostně vyhlášeny v jihlavském Horáckém divadle. Vítěz obdržel putovní cenu.

„Účast osmi nemocnic nás mile překvapila a věříme, že se soutěž stane tradicí,“ řekl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, který byl jako lékař jedním z porotců.

Navrhovaná opatření by měla vést k minimalizaci možných chyb při poskytování zdravotní péče, například aby se při léčbě nemohly zaměnit některé úkony. Odborná veřejnost se s nejlepšími soutěžními projekty na zlepšení nemocniční praxe seznámí na navazující pondělní konferenci Dny bezpečí. Tato celostátní konference se v Jihlavě bude konat podruhé.

Soutěž vyhlásil kraj Vysočina loni v září. Stala se další součástí procesu, který kraj nastartoval po takzvaných heparinových vraždách v nemocnici v Havlíčkově Brodě a záměně dětí v třebíčské nemocnici. V sedmičlenné odborné porotě zasedli i zástupci významných zdravotnických organizací a Spojené akreditační komise ČR. Hodnotila se hlavně originalita projektu a jeho využitelnost v jiném zdravotnickém zařízení.

Ke zlepšení kvality ošetřovatelské péče a zvýšení bezpečnosti pacientů mají přispět také akreditace. Na Vysočině dostala v pátek certifikát o udělení akreditace nemocnice v Jihlavě, jako čtvrtá z pěti krajských nemocnic. Akreditovaná zařízení musejí dodržovat stanovená pravidla třeba při nakládání s léčivy, potravinami a odpady, ale i jednotný způsob vedení dokumentace.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Soutěž Bezpečná nemocnice vyhrál projekt z…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Soutěž Bezpečná nemocnice vyhrál projekt z…

Komentáře

další 4 komentáře
M.T. Re:Re:Kvalitní činnost dělají kvalitní pracovníci  | 26. 01. 2009 20:35

Psychotesty - výborný nápad, hned zakládám firmu. Budou povinné po 3 měsících. Na základě jejich výsledků pak bude probíhat hodnocení pracovníka. Služby obsadíme jen těmi nejodolnějšími. Zároveň zakládám dceřinou společnost -"Příprava na psychotesty ". Bez psychotestů nebude akreditace, žádné ISO, nic. Není to špatný nápad - jen bych s těmi zesty začal nejdřív u poslanců,vlády atd...Vašek na hradě psychotesty nepotřebuje - tam je to jasné

zbrojní pasy a psych Re:Kvalitní činnost dělají kvalitní pracovníci  | 26. 01. 2009 18:07

Na zbrojní psa musíte mít psychotesty,které vyloučí agresivní anomální osobnosti,které pravděpodobně zneužijí zbraně. Totéž policie. Proč né zdravotníci?

Petr Bouzek Kvalitní fotbal dělají kvalitní hráči  | 26. 01. 2009 17:46

a kvalitní medicínu kvalitní zdravotníci. Ale ti se taky musí nakoupit a zaplatit. Fotbalisté zadarmo nekopají, zdravotníci zatím ano, ale doufám, že ne napořád. Papíry kvalitu sami o sobě neudělají. To je jen takový výnosný a výsostný kšeft jednoho pana doktora co ty akreditace dělá a pár šikovňáků kolem něj. Papíry jsou jenom papíry, byť sebelépe napsané. P.S. Tak já si vsadil, že vyhraje nemocnice Havlíčkův Brod a tip mi nevyšel. :-)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné