Špičkové infekční oddělení své první pacienty přijme v červnu

…“Do v podstatě úplně nové budovy se opět nastěhuje infekční oddělení v tom nejmodernějším pojetí, rovněž v něm bude sídlit i kožní oddělení a veškeré potřebné zázemí pro obě sekce,“ uvedl Karel Přibyl. „V pavilónu jsme měli vybavení staré ještě z doby okupace a to tedy musíme kompletně vyměnit…

Pomalu, ale jistě, se ke svému konci chýlí veškeré stavební aktivity, které již několik měsíců probíhají v areálu brodské okresní nemocnice. Už jen poslední úpravy zbývají dodělat při rekonstrukci pavilónu D, ve kterém sídlilo infekční oddělení. Kompletní rekonstrukce celého objektu začala v červnu loňského roku.

„Součástí zakázky je kromě vnitřní i vnější přestavby budovy i rekonstrukce topného systému v dolním špitále,“ doplnil ředitel okresní nemocnice Karel Přibyl.

Náklady na rekonstrukci dosáhly výše něco málo přes dvacet miliónů korun a jak ředitel nemocnice potvrdil, odsouhlasená částka byla na stavbu v plné výši využita. Poslední dubnový den by měly skončit veškeré náročnější stavební práce a během května nahozením omítky a terénními i sadovými úpravami v okolí objektu by měla být investice zakončena. Teoreticky by mohl být staronový pavilón k dispozici již ke konci května, ovšem s jeho otevřením by vedení okresní nemocnice rádo počkalo až na měsíc následující.

„Do v podstatě úplně nové budovy se opět nastěhuje infekční oddělení v tom nejmodernějším pojetí, rovněž v něm bude sídlit i kožní oddělení a veškeré potřebné zázemí pro obě sekce,“ uvedl Karel Přibyl. „V pavilónu jsme měli vybavení staré ještě z doby okupace a to tedy musíme kompletně vyměnit. Část dokoupíme, část seženeme tak říkajíc svépomocí,“ přiblížil ředitel zdravotnického zařízení.

Současně s dokončováním rekonstrukce infekčního pavilónu rovněž pomalu finišují práce i na stavbě budovy, jež se stane sídlem záchranné služby a místo v ní zbyde i na internát střední zdravotnické školy. Investice je plně v režii „záchranky“ a s jejím dokončením se počítá na letní měsíce, nejpravděpodobněji na červen, kdy by také měla být uvedena v běžný provoz.

Martin Vokáč, Noviny Vysočiny, 12.04.2001

Ohodnoťte tento článek!