Přejít na obsah

Špitál povede Janka Bambasová

zpět
27.7.2007

Nechybělo mnoho a ředitelem břeclavské nemocnice mohl být bývalý šéf havlíčskobrodského špitálu, ve kterém řádil heparinový vrah. Josef Pechl, jehož kvůli známé aféře odvolal hejtman Kraje Vysočina, ale boj o ředitelské křeslo v Břeclavi nakonec prohrál...

Do ředitelského křesla Nemocnice Břeclav usedne od srpna její dosavadní náměstkyně Janka Bambasová. Rozhodli o tom včera krajští radní.

Nechybělo mnoho a ředitelem břeclavské nemocnice mohl být bývalý šéf havlíčskobrodského špitálu, ve kterém řádil heparinový vrah. Josef Pechl, jehož kvůli známé aféře odvolal hejtman Kraje Vysočina, ale boj o ředitelské křeslo v Břeclavi nakonec prohrál.

Radní Jihomoravského kraje dali přednost Jance Bambasové, dočasně pověřené řízením špitálu. „Komisi přesvědčila jak díky své koncepci, kterou připravila, tak znalostmi z ekonomické oblasti i předchozími zkušenostmi. Také v době zastupování chybějícího ředitele prokázala, že je ředitelské funkce schopna,“ konstatoval ředitel krajského úřadu Jiří Crha.

Jak potvrdil, ve výběrovém řízení o uvolněné místo se střetli dva účastníci - Janka Bambasová a Josef Pejchl. Výběrová komise, ve které byli zastoupeni také odboráři nebo lidé z České lékařské komory, doporučila radním právě Bambasovou.

Ti návrh akceptovali a jmenovali ji do funkce od prvního srpna. Podle radního Františka Adamce odpovědného za zdravotnictví rozhodlo hlavně to, že jednu ze tří krajských nemocnic, která má ekonomické potíže, dobře zná. Jejím úkolem bude mimo jiné zachovat nynější kvalitu péče.

Sedmačtyřicetiletá dosavadní náměstkyně nemocnice a zároveň primářka gynekologicko - porodnického oddělení nemocnice řekla Břeclavskému Deníku, že úspěch ve výběrovém řízení pro ni znamená hlavně obrovskou odpovědnost a práci.

„Pro břeclavskou nemocnici je nyní prioritní ekonomická stabilizace a dokončení projektu zateplení. Dalším úkolem bude příprava projektů na příští rok,“ popsala Bambasová své první kroky ve funkci. V ředitelském křesle vystřídá Vladimíru Danihelkovou.

Ta v květnu převzala brněnskou Fakultní nemocnici u svaté Anny, kam ji nominoval ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. S sebou si vzala i dva náměstky, které si původně přivedla do Břeclavi. Před její pokračovatelkou tedy nyní stojí nelehký úkol vytvořit v břeclavské nemocnici nový vedoucí tým.

„Už o něm mám svoji představu. Předběžná jednáni jsem již zahájila,“ uvedla včera nová ředitelka. Právě Danihelková navrhla v době svého odchodu radě Jihomoravského kraje, aby dočasným vedením Nemocnici Břeclav pověřila lékařku a náměstkyni Janku Bambasovou.

„Věřím, že se svého úkolu zhostí bez problémů,“ vyjádřila se tehdy Danihelková. Její nástupkyně ji nyní její důvěru oplácí.

„Myslím, že Nemocnice Břeclav je dobře a správně nasměrována,“ odpověděla na otázku, co chce dělat jinak než její předchůdkyně. Další kroky určí podle Bambasové zejména provozní problémy a vývoj nemocnice.

Michal Šupálek, Lenka Smyčková

Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Špitál povede Janka Bambasová

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Špitál povede Janka Bambasová

Komentáře

1 komentář
M.T špitál  | 27. 07. 2007 10:54

co vede redaktory k používání slova špitál ? je rozdíl mezi " břeclavskou nemocnicí a havlíčkobrodským špitálem "?.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné