Přejít na obsah

Spotřeba antibiotik v chovech hospodářských zvířat se zvýšila

zpět
13.11.2015
léky
zvětšitlékyZdroj: Shutterstock

léky | Zdroj: Shutterstock

 

Spotřeba antibiotik v chovech hospodářských zvířat se v posledních letech zvýšila. Na tiskové konferenci to řekl prezident Komory veterinárních lékařů Karel Daniel. Za roky 2012 až 2015 vzrostl prodej antibiotik až o pět procent, v letech 2010 až 2012 přitom prodeje výrazně klesaly.

Nevhodné či nadměrné užívání antibiotik může podle Státní veterinární správy (SVS) způsobit, že se bakterie stanou proti antibiotikům odolné, což přináší riziko pro lidi i pro zvířata.

„Základním rizikem nadměrného užívání antibiotik je nárůst rezistence bakterií vůči těmto přípravkům obdobně, jak to lze sledovat v oblasti humánní medicíny,“ řekl Daniel. V Česku je prý toto riziko pod kontrolou, protože podávání léků musí být schváleno dohlížejícím veterinárním lékařem. To ale změní novela veterinárního zákona, podle které budou moci některé léky zvířatům podávat sami chovatelé. „Není možné částečně nahradit odborné vzdělání nějakým desetidenním kurzem,“ podotkl Daniel.

Loni bylo SVS jen v rámci monitoringu cizorodých látek vyšetřeno celkem 881 živočišných vzorků na zbytky antibiotik, z toho byl maximální limit překročen v osmi. V reakci na tyto výsledky, i když jde o nízký počet, naplánovala SVS zvýšený počet kontrol.

Letos byl dosud překročen maximální limit zbytkových látek ve čtyřech případech. „Další řádově stovky vzorků jsou vyšetřovány na jatkách při každém sebemenším podezření na nedodržení ochranné lhůty nebo předchozí léčbu zvířat,“ uvedl mluvčí SVS Petr Pejchal.

Maximální povolené limity pro zbytky antibiotik v potravinách jsou podle SVS nastaveny tak, aby nevyvolaly nežádoucí účinky na lidské zdraví po celý život. Možná rizika plynou z možného přenosu odolnosti mezi jednotlivými mikroorganismy i z případných zbytků antibiotik v potravinách živočišného původu. Státní veterinární dozor v rámci monitoringu cizorodých látek sleduje podle Pejchala výskyt nadlimitních hodnot antibiotik u všech kategorií potravin živočišného původu.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

26.1. Vědci ve Švédsku možná našli cestu, jak uchovat sílu antibiotik Vědci ve Švédsku možná našli cestu, jak uchovat sílu antibiotik
0 příspěvků
13.9. Jak zabít bakterii Jak zabít bakterii
2 příspěvků
26.8. Konec antibiotik? Konec antibiotik?
3 příspěvků

Komentovat článek: Spotřeba antibiotik v chovech hospodářských…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné