Stará nemocnice Znojmo je znovu na prodej, minulý prodej nevyšel

Jihomoravský kraj znovu nabídl ke koupi areál staré nemocnice ve Znojmě. Zájemci mohou nabídky posílat do 8. září. Do té doby musí složit i milionovou kauci. Řekl to Jiří Klement z tiskového oddělení krajského úřadu.

Kraj se snaží areál dlouhodobě prodat. Letos měl sice už domluvený prodej za 47 milionů firmě Unique Vision, která tam chtěla postavit domov pro seniory a byty, z obchodu ale sešlo kvůli závažným osobním důvodům jednatele.

Podle Klementa je záměr prodeje vyvěšen na úřední desce kraje. V případě, že zájemce nesplní některou z povinností ve smlouvě o složení a užití kauce, propadne kraji jako pokuta. Kraji propadla i záloha 600.000 korun od Unique Vision, která od koupě nemocničního areálu odstoupila v první polovině letošního roku.

O nemovitost se stará Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace kraje, která v místě dříve sídlila. Přestěhovala se ale do nových prostor. Nemá v nich však dost místa na přemístění veškerého provozu, kvůli tomu má například infekční oddělení stále v prostorách staré nemocnice. Pokud nemocnice nebude mít jiné prostory pro infekční oddělení, musí s ní zájemce uzavřít dohodu o užívání budov i nadále.

Areál staré nemocnice je v okrajové historické části města. Vymezují ho ulice Vídeňská, Dyjská a Na Kolbišti a je začleněný do památkově chráněného území. Výměra pozemků určených k prodeji je asi 30.000 metrů čtverečních. Záměr prvního prodeje byl schválen v listopadu 2012, na úřední desce kraje byl zveřejněný zhruba desetkrát.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!