Přejít na obsah

Staré recepty už lékárny neberou

zpět
3.1.2006

Od 2. ledna vydávají lékárny léčiva jen na receptech předepsaných na novější verzi formuláře, která rozlišuje, zda je lék plně hrazen pojišťovnou, nebo si na něj pacient připlácí. Neplatné formuláře pacientům vracejí.

PRAHA -

Lékaři ani pacienti se tuto informaci však včas nedozvěděli, a tak včera lidé chodili do lékáren s tiskopisy starými. Proto posílají lékárníci pacienty zpět k lékařům, aby jim předepsali lék na nový recept.

Nový formulář začal platit už od roku 2004, pojišťovny je však podle lékařů na toto včas neupozornily. „Máme zákaz přijímat recepty, které nemají vyznačenou spoluúčast pacienta, a musíme je posílat zpátky,“ potvrdil lékárník z Prahy 2. „Asi čtvrtina pacientů přišla se starými recepty. Musím je však poslat pryč, protože pojišťovny by mi starý recept neproplatily.“

Jak uvedla ČTK, podle předsedy Sdružení praktických lékařů Václava Šmatláka přitom ještě v říjnu Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) prodávala staré tiskopisy.

Šmatlák v podatelně VZP v říjnu zakoupil asi 20 000 starých tiskopisů, aniž by byl o jejich omezené platnosti informován. Domnívá se, že pojišťovna sama udělala chybu, takže by aspoň pro přechodné období měla staré recepty tolerovat.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Staré recepty už lékárny neberou

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné