Starosta se dnes sejde s lékaři

Boskovičtí radní, kteří minulý týden odvolali jednatele tamní nemocnice Jaroslava Černého, včera schválili podmínky výběrového řízení na nového šéfa nemocnice.

Dnes se dočasný jednatel a zároveň starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek sejde s primáři všech oddělení, kteří minulý týden po odvolání jednatele pohrozili hromadnou výpovědí.

„Lékaři řekli, že když pan Černý nějak zaručí, že se s námi dohodnul, tak výpověď nepodají. S panem Černým jednáme a já věřím, že se dohodneme,“ uvedl včera starosta.

Podle něj s Černým nediskutují o tom, že by v nemocnici pracoval jako zaměstnanec, ale o tom, aby pro špitál smluvně zajišťoval to, čemu dobře rozumí, což je hlavně jednání s pojišťovnami. „Věřím, že primáři hromadnou výpověď nepodají. Ale i kdyby k tomu došlo, bude se to prostě řešit,“ dodal starosta Dohnálek.

Nemocnice pro tento rok zatím nemá s pojišťovnami uzavřené smlouvy. Právě z toho mají primáři obavy. „Bojíme se, že když v této fázi odešel jednatel, který s pojišťovnami osobně jednal, tak k podpisu smluv ani nedojde,“ uvedla minulý týden primářka interního oddělení Zuzana Šedrlová.

Boskovičtí radní bývalého jednatele odvolali hlavně kvůli jeho vlekoucí se soudní kauze. Černý byl totiž již třikrát Krajským soudem v Brně odsouzen za zneužití informací v obchodním styku, čímž si měla jeho firma přijít minimálně na jeden milion korun na úkor nemocnice v Mostištích.

Vrchní soud v Olomouci však dvakrát vrátil jeho případ zpět k projednání. Naposledy se Černý odvolal po posledním rozsudku v únoru, takže případ stále není uzavřen. Radní v poslední době také nebyli spokojeni s tím, jak s nimi jednatel jako s valnou hromadou společnosti provozující nemocnici komunikoval.

Ohodnoťte tento článek!