Přejít na obsah

Starostové: Nepodepíšeme, podporujeme lékaře či ředitele

zpět
25.1.2011
pero, podpis, smlouva
zvětšitpero, podpis, smlouvaZdroj: www.branicassociates.org

pero, podpis, smlouva | Zdroj: www.branicassociates.org

 

Tři starostové nepodepsali společné stanovisko. To vyzývalo hodonínskou nemocnici a lékaře k jednání. Někteří starostové se nepřipojili ani k petici.

Ve středu se u společného stolu sešla vedení města Hodonína a spádových obcí, aby projednala a případně podpořila stanovisko, jež vyzývá k jednání hodonínskou nemocnici a tamní lékaře, kteří podali výpověď.

Společné prohlášení dala dohromady pracovní skupina složená ze starostů Hodonína, Rohatce a Strážnice. Ne všichni ale s textem souhlasili. Například šéf mutěnické radnice Dušan Horák považuje vytváření tlaku na doktory za nemorální.

„Problém ve zdravotnictví není jenom o tom, že lékaři chtějí přidat peníze. Mají zájem řešit problémy komplexně, proto bychom měli lékaře podpořit, a neapelovat na jejich morální hodnoty. K nim se také nikdo morálně nechová,“ domnívá se Horák.

Podle něj lékaři čekají dvacet let na reformu, jejíž řešení se pořád táhne. „I kvůli tomuto si zaslouží naši podporu,“ doplnil starosta.

Je to věc ředitele

Pod společné stanovisko se nepodepsala také starostka Čejče Marta Výmolová, která nepovažuje za vhodné, aby se obce pletly do kompetencí ředitele hodonínské nemocnice Antonína Tesaříka. „Vím, že to ředitel nemá jednoduché, a souhlasím s ním v tom, že chtít zvednout za této ekonomické situace platy není správné,“ řekla Výmolová.

Ta také nesouhlasila s názorem mutěnického starosty Horáka, který vyzývá k podpoře lékařů. Svůj podpis pod stanovisko nepřidal ani lužický starosta Jaroslav Kreml, který se nechtěl přes telefon k této věci vyjádřit. „Je to tak citlivé téma, že musí být přesně formulováno, proč jsme stanovisko nepodpořili,“ sděliljenKreml.

Hodonínský starosta Jiří Mráka pro Hodonínský deník Rovnost uvedl, že je naprosto demokratické a správné, aby ten, kdo s textem nesouhlasí, jej nepodepsal. „Říkal jsem starostům, že je nechci lámat. Ať se ke stanovisku každý postaví sám,“ řekl hodonínský starosta. Jak doplnil, prohlášení podepsali i starostové deseti horňáckých obcí.

„Stanovisko není namířené proti lékařům. Vyzvali jsme obě strany, aby přistoupily k jednání a vyřešila se situace ohrožující zdravotní péči v hodonínské nemocnici,“ přiblížil obsah textuMrákaadvěmastranami přitom myslel lékaře a nemocnici. Podle něj viníkem této situace nejsou lékaři. „Zároveň se ale ptám: Když se lékařům přídá na platech, budou dál bojovat za reformu? Toto jsem řekl i na středečním jednání starostů,“ uvedl Mráka, podle nějž se někteří starostové negativně postavili i k petici, jejichž iniciátory jsou hodonínští zastupitelé.

„Bylo téměř nemožné podpořit i tento text. Některé věci se v petici a ve společném stanovisku starostů navzájem nekryly. Petice je adresovaná vládě a stanovisko řešilo spíše problematiku regionů. Ta se nás nejvíc týká, protože ji velmi citlivě vnímáme ke vztahu k nemocnici,“ zdůvodnil svoje rozhodnutí nepodpořit petici například starosta Dolních BojanovicVlastimilJansa.


Autoři

Veronika Horáková, Regionální deník

Související články

20.1. Starostové: Nepodepíšeme, podporujeme lékaře či ředitele Starostové: Nepodepíšeme, podporujeme lékaře či ředitele
0 příspěvků
13.1. Starostové z Hodonínska chystají výzvu lékařům Starostové z Hodonínska chystají výzvu lékařům
5 příspěvků
11.1. Osud nemocnice? Je v rukou lékařů Osud nemocnice? Je v rukou lékařů
3 příspěvků
13.12. Vyděrači Vyděrači
12 příspěvků
8.12. Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi
5 příspěvků

Komentovat článek: Starostové: Nepodepíšeme, podporujeme lékaře či…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Starostové: Nepodepíšeme, podporujeme lékaře či…

Komentáře

1 komentář
xawer nihil novi sub solem  | 25. 01. 2011 19:48

Mráka: Nejlepší je lékařůn nepřidat, abychom tím neoslabili jejich revolučnost v prosazování reforem a až jich dosáhnou , pak s nima zatočíme.Aneb Leninova teorie permanentní revoluce v praxi.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné