Přejít na obsah

Starostové z Hodonínska chystají výzvu lékařům

zpět
13.1.2011
podpis, pero, smlouva, dohoda
zvětšitpodpis, pero, smlouva, dohodaZdroj: www.bitsrojiverdes.org

podpis, pero, smlouva, dohoda | Zdroj: www.bitsrojiverdes.org

 

Starostové z Hodonínska chystají výzvu lékařům, aby důkladně zvážili svůj postoj k iniciativě Děkujeme, odcházíme. Chtějí, aby výpovědi řádně zvážili. Už by se třeba také neměli v budoucnu kam vracet.

Výpovědi lékařů totiž mohou výrazně zasáhnout do budoucnosti nemocnic. Jen v hodonínské více než třetina, přesněji třiadvacet ze 64 lékařů, podala výpověď.

V nejhorším případě kvůli jejich odchodu přijdou i další lidé, sestry a pomocný personál, o práci. „Tito lidé výpovědi nepodali. Lékaři za ně prakticky rozhodnou, kam budou nemocnice směřovat do budoucna,“ apeluje na rozvahu i hejtman Michal Hašek, který se spolu s krajským zdravotním radou Oldřichem Ryšavým a ředitelem hodonínské nemocnice Antonínem Tesaříkem zúčastnil schůzky se starosty Hodonínska.

„Šířily se různé fámy, proto jsem pozval starosty našich spádových obcí i další a setkali jsme se se zástupci kraje a vedením nemocnice, abychom měli přesné informace o tom, jaká je situace. Jenže ta se opravdu mění ne každý den, ale každou hodinu,“ řekl starosta Hodonína Jiří Mráka (ČSSD). Podle ředitele nemocnice se za současné situace stahují mraky nad chirurgií, lůžkovou částí interny i oddělením ARO. Starostové regionu sestavili pracovní výbor, který dá dohromady výzvu lékařům, aby zvážili své rozhodnutí.

„Zdá se, že se situace trochu zklidňuje. Lékaři by si měli uvědomit, že pokud odejdou, vezmou práci sestrám a dalším lidem. Navíc mohou odstartovat takové změny, že už by se neměli kam vracet,“ zdůraznil Mráka.

Starosty a jejich prostřednictvím obyvatele Hodonínska uklidňuje krajský radní pro zdravotnictví Oldřich Ryšavý (ČSSD) tím, že v krizovém scénáři by akutní chirurgickou péči řešili spoluprací a využitím nemocnice v Břeclavi. Také Ryšavý ale připomněl, že se vše stále mění, proto další postup a případné rozhodnutí vzejdou nejspíše až ze zasedání bezpečnostní rady kraje, která je naplánována na 7. únor.

Do bezpečnostní rady má ředitel nemocnice oslovit lékaře. Ti z nemocnice se mají vyjádřit, zda na výpovědi trvají, externí pak zase, zda by se mohli podílet na chodu zařízení. Lékařský odborový klub podle hejtmana avizuje další vlnu výpovědí.

Kraj proto chystá krizový scénář. Pokud nebudou lékaři pro hodonínskou, ale i kyjovskou nemocnici, může část lůžek přejít pod hospic. Pak už by se lékaři neměli kam vracet.


Klíčová slova

Autoři

Milan Vojtek, Právo

Související články

11.1. Někteří lékaři zařadili zpátečku Někteří lékaři zařadili zpátečku
0 příspěvků
11.1. Osud nemocnice? Je v rukou lékařů Osud nemocnice? Je v rukou lékařů
3 příspěvků
13.12. Vyděrači Vyděrači
12 příspěvků
8.12. Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi
5 příspěvků
15.11. Lékaři chtějí pryč Lékaři chtějí pryč
7 příspěvků

Komentovat článek: Starostové z Hodonínska chystají výzvu lékařům

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Starostové z Hodonínska chystají výzvu lékařům

Komentáře

dalších 5 komentářů
aksys fakt dobré !!!  | 13. 01. 2011 23:13

nově dosazeny primař chirurgie (borec z Brna) podá s celým svým týmem výpovědi! to se managementu nemocnice mooooc povedlo! Jinak platí, co bylo řečeno jinde - chcete odejít? pak zde je prosím místo výpovědi dohoda o okamžitém ukončení pracovního poměru. DNES! HNED! TEĎ! Současně jsou vypsána výběrová řízení na všechna uvolněná místa. Pokud snad nebude je kým obsadit, speciálně zde to má svoji logiku: Hodonín-Kyjov-Břeclav-Skalica - příliš mnoho "slimáčků" (ve vzdálenosti několika kilometrů) na tak malou hlávku zelí, jakou je spádová oblast vyjmenovaných nemocnic. Konečně se snad po 18 letech povede restrukturalizace lůžkového fondu a pro uvedené území bude max. jen nemocnice jedna - tak jak je to všude kolem ve vyspělém zdravotnickém světě. To, co se nepovedlo Juránkovi, Drbalovi ani jejich nástupcům udělá za ně někdo jiný. Jen aby vydrželi.... Těším se na konec března!

Lubomír Bláha viník  | 13. 01. 2011 15:58

Opět to vypadá, že největší státokazi jsou lékaři, zde zrovna z Hodonína a okolí..Díky nám lékařům je situace ve státě, zdravotnictví a míra korupce na úrovni na jaké je. Opravdu, ale hmmm opravdu si to myslíte hmmm??? Mne ale zaujala věta...."Starostové regionu sestavili pracovní výbor, který dá dohromady výzvu lékařům, aby zvážili své rozhodnutí"....Jen aby se pracovní výbor stihl sejít do konce února. Inu- jednoduchá řešení, složité odpovědi. Jak říkával můj dávný přítel: Chceš? - nemůžeš! Nechceš? - musíš!! Hodně rozumu všem.

katango Jo  | 13. 01. 2011 10:59

Jde jim hlavně o jejich pašalíky. Na nemocné dlabou a na zdravotníky taky. Jen bez těch zdravotníků, najmě dochtorů, už jaksi nebudou potřeba a nebude " potřeba " kupovat předražené přístroje a materiál a stavět nové a nové budovy.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné