Přejít na obsah

Šťastný proti Hegerovi: Nestíháte

zpět
8.3.2011
Boris Šťastný
zvětšitBoris ŠťastnýZdroj: www.borisstastny.cz

Boris Šťastný | Zdroj: www.borisstastny.cz

 

Jako by spolu ani nebyli v koalici. Šéf sněmovního zdravotního výboru Boris Šťastný z ODS se tvrdě opřel do koaličního ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Tak ostře, jako to jindy dělá sociální demokrat David Rath.

Podle Borise Šťastného totiž ministerstvo zásadně nestíhá slibované reformy a neřeší stále větší deficit veřejného zdravotního pojištění.

„Většina zákonů je v připomínkovém řízení. Sám jsem opakovaně apeloval na ministerstvo, aby celý proces maximálně urychlilo. Jsem přesvědčen, že první zákony reformy mohly být předloženy už o mnoho měsíců dříve,“ tvrdě zaútočil Šťastný, který po volbách sám patřil mezi adepty ODS na křeslo ministra.

Před několika týdny se Boris Šťastný navíc rozhodl, že na ministerskou reformu nebude čekat a ve sněmovně si založil vlastní pracovní skupinu, která má rozlišit standardní a nadstandardní péči. Tedy určit, co je pro pacienta samozřejmost a za co by si naopak mohl legálně připlácet.

„To je také základ jakékoliv reformy. O tomto neprobíhá vůbec žádná diskuse a není jasné, jak to chce ministerstvo řešit. Proto jsem oslovil zástupce tří koaličních stran a spolu s nimi diskutujeme řešení,“ popisuje Šťastný.

Ministr Heger z TOP 09 ale zůstává klidný. „První nadstandardy začněme tvořit, jak bude otevřena zákonná možnost si za ně připlácet. Vše je v pracovní verzi, kterou budeme pilovat s pomocí zdravotních pojišťoven a odborných společností. Pokud jde o aktivitu poslance Borise Šťastného, nemáme problém spolupracovat napříč koalicí, každá pomocná ruka bude dobrá,“ vzkazuje ministr.

Pro Hegera je ale nepříjemné, že se ke kritice ODS pomalu přidávají i Věci veřejné. Jejich poslanci si pozvali ministra na jednání klubu, aby jim vysvětlil, jak bude probíhat schvalování reforem.

„Budu se pana ministra ptát, proč víc nespolupracuje s odbornými kruhy a také budeme apelovat na to, aby alespoň některé části reformy platily už od ledna 2012 a mohly kompenzovat zvýšení DPH,“ říká poslanec Michal Babák za VV, člen zdravotního výboru sněmovny. Jedním dechem ale ministra omlouvá:

„Víme, že toho měl hodně s protestujícími lékaři. Teď to ale musí začít.“

Kvůli zdravotnické reformě svolal premiér Petr Nečas na tento týden jednání koaličních špiček K9.

Celý článek si můžete přečíst na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Komentovat článek: Šťastný proti Hegerovi: Nestíháte

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Šťastný proti Hegerovi: Nestíháte

Komentáře

dalších 10 komentářů
Eleonora Ostuda  | 8. 03. 2011 21:06

Prodavači lyží v tomto státě snad jenom učí, jak mají vařit dobroty ne? Oni už fušují i do toho, jak se tady má léčit? To mi uniklo..., snad nebude ještě hůř...

doktůrek věrohodnost politika ...  | 8. 03. 2011 20:28

Dobře si ho prohlédněte , třeba i kliknutím zvětšete.Tomuto individuu se snad nedá věřit ani to , jak se jmenuje.

MUDr.Richard Kreml Ostuda  | 8. 03. 2011 16:44

Šťasný je ostuda všech slušných prodavačů lyží... Jinak nemá smysl se s ním zabývat.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné