Přejít na obsah

Stát dá na investice nemocnice v příštích letech miliardy korun

zpět
20.12.2016
*finance, peníze, hospodaření
zvětšit*finance, peníze, hospodařeníZdroj: Shutterstock

*finance, peníze, hospodaření | Zdroj: Shutterstock

 

Stát poskytne na investice sedmi velkých nemocnic v příštích deseti letech 8,4 miliardy korun, rozhodla o tom vláda. Nemocnice by měly ze svých rozpočtů přispět dalších 3,2 miliardy korun.

„Vláda garantuje to, že velké, státem přímo řízené organizace budou schopny být modernizovány a vypadat jako nemocnice 21. století. Poslední dobou tam byl velký investiční dluh a vláda to tímto způsobem řeší,“ řekl pak na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Podle Ludvíka celkový objem investic činí 10,5 miliardy korun a příspěvek státu 8,4 miliardy. „Předpokládá se zároveň, že do toho přispějí státem řízené organizace tím, že přes Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodají majetek zhruba za 1,9 miliardy korun,“ uvedl ministr.

Doplnil, že z rozpočtu nemocnic bude hrazena především první část investic, která se odehraje v příštím roce a která zahrnuje mimo jiné přípravu projektové dokumentace.

Fakultní nemocnice v Brně chce v příštích letech vystavět novou gynekologicko-porodnickou kliniku, Fakultní nemocnice v Olomouci zrekonstruovat a dostavět hlavní budovu. Fakultní nemocnice v Plzni plánuje výstavbu pavilonu pro chirurgické obory, Thomayerova nemocnice v Praze vybudování centrálního urgentního příjmu a Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) chce rozšířit svoje kapacity o další dvě budovy. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze chystá stavbu nového sdruženého objektu, v kterém budou energetické provozy, tepelné hospodářství, laboratoře, transfuzní oddělení a ústavní lékárna. Fakultní nemocnice v Hradci Králové chce modernizovat a přistavět budovu pro chirurgické obory.

Investice MZ
zvětšitInvestice MZ
Autor: ČTK

Investice MZ | Autor: ČTK

 


Komentovat článek: Stát dá na investice nemocnice v příštích…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné