Přejít na obsah

Stát nemá výsledky pilotního programu financování domácí paliativní péče

zpět
18.7.2016
*stáří, seniorka, senioři, sestra, LDN
zvětšit*stáří, seniorka, senioři, sestra, LDNZdroj: Shutterstock

*stáří, seniorka, senioři, sestra, LDN | Zdroj: Shutterstock

 

Stát stále nemá k dispozici výsledky pilotního programu financování domácí paliativní péče. K dispozici budou až v září proti původně plánovanému konci června. Všeobecná zdravotní pojišťovna ve spolupráci se sedmi domácími hospici program spustila loni v dubnu.

Pro domácí hospice znamená zdržení další nejistotu ohledně budoucího financování z veřejného zdravotního pojištění. Ministerstvo zdravotnictví naopak očekává kvalitnější výsledky, jak nám řekl mluvčí tohoto úřadu Ladislav Šticha. Ladislav Šticha, mluvčí ministerstva zdravotnictví: „Pilotní projekt byl prodloužen ve snaze získat co nejpřesnější data a kvalitní analýzu, ze které bude možné vycházet. Několikaměsíční posun rozhodně nepřináší žádné velké komplikace a naopak dostane paliativní péči na kvalitativně vyšší úroveň.“

Do pilotního projektu se zapojilo celkem sedm poskytovatelů domácí hospicové péče z celého Česka. Všeobecná zdravotní pojišťovna jim díky pilotnímu projektu zatím platí zhruba 1400 korun za den. Projekt poběží do konce tohoto roku.


Komentovat článek: Stát nemá výsledky pilotního programu…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné