Stát zřejmě pomůže, vyhráno ale nebude

Stát se bude snažit, aby byla nemocnice v Plané uvedena opět do provozu. Tuto informaci sdělil při besedě s obyvateli Domova důchodců a Penzionu pro důchodce v Tachově ministr zdravotnictví David Rath. „Budeme se snažit vstoupit do aukce a nemocnici odkoupit. V případě úspěchu bychom ji chtěli propojit s Fakultní nemocnicí v Plzni,“ informoval seniory ministr…

„Máme tu výhodu, že plzeňská nemocnice má kvalifikovaných lékařů a ostatního zdravotního personálu dostatek. Řada z nich by mohla v Plané působit,“ podotkl Rath.

Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

Ačkoli stát snahu projeví, vyhráno zdaleka ještě nebude. „Může se lehce stát, že nás finančně přebije subjekt, který pak bude mít s nemocnicí úplně jiný zámysl. Měla by se stanovit finanční mez, po kterou bude při aukci možné jít. Nebo by měl existovat způsob, jak případného nového majitele přinutit, aby objekt i nadále sloužil jako zdravotnické zařízení,“ uvažuje

Ministr se ale kromě potlesku dočkal i kritiky za zdražení léků. „Jak jste to mohl dopustit, nemáme tolik peněz, abychom za léky mohli doplácet,“ zaznělo z řad seniorů.

„Oslovte vašeho lékaře. Ten by měl být schopen pro vás najít lék stejného účinku a bez doplatku,“ odpověděl ministr. „Sám jsem internista a jsem přesvědčený, že z devadesáti procent se takový lék najít dá,“ dodal David Rath.

Tachovský deník

Stát zřejmě pomůže, vyhráno ale nebude
Ohodnoťte tento článek!