Statika je špatná, pacienti se stěhují, operace odkládají

Titulní obrázek

Chirurgický pavilon Nemocnice ve Frýdku – Místku se připravuje na plánovanou rekonstrukci. Poté, co si budovu prohlédnul statik, se však ukázalo, že rekonstrukce bude muset být daleko rozsáhlejší, než se původně předpokládalo. Některá oddělení se proto nyní stěhují do náhradních prostor a některé operace zřejmě budou muset být odloženy…

„Podle posudku, který vypracoval soudní znalec v souvislosti s modernizací operačních sálů frýdecké nemocnice, bude muset být rekonstrukce větší, než jsme předpokládali.

Vedení nemocnice ve spolupráci s krajským úřadem a okolními zdravotnickými zařízeními proto přistoupilo k několika důležitým opatřením,“ informovala tisková mluvčí krajského úřadu Barbara Odstrčilíková. „Lůžková oddělení chirurgických oborů a ambulance budou v nejbližší době přemístěna do vhodných náhradních prostor. Opatření se v žádném případě nedotknou péče o pacienty s akutním onemocněním,“ ubezpečil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Jiří Veverka. Zákroky u pacientů, jejichž zdravotní stav nevyžaduje okamžité řešení, ale budou s největší pravděpodobností dočasně odloženy.

Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!