Přejít na obsah

Stav Karlovarské krajské nemocnice není podle nového vedení dobrý

zpět
2.9.2011
kalkulačka, daně, peníze
zvětšitkalkulačka, daně, penízeZdroj: api.ningh.gov

kalkulačka, daně, peníze | Zdroj: api.ningh.gov

 

Stav Karlovarské krajské nemocnice a.s. (KKN) je neutěšený a podle prvních zjištění nového představenstva možná ještě horší, než původně čekalo.

Nemocnice jsou ve ztrátě, chybí kvalifikovaný personál, lékaři mají velké množství soukromých praxí, nemocnice řadu věcí zbytečně objednává od cizích firem, řekl to po prvním zasedání nového předsednictva jeho předseda Luděk Nečesaný. On a jeho tým chtějí ale současný stav zvrátit a dát nemocnici tvář i kvalitu krajské nemocnice.

Podle Nečesaného zatím nové vedení ještě nemá detailní přístup ke všem potřebným informacím. „S náhledu do nemocnice je třeba říci, že ekonomická situace není dobrá a už několik let není dobrá. Nedostatek personálu trápí celé zdravotnictví, ale tady je to ještě akcelerované a bude problém získat erudovaný personál. Nelíbí se mi uspořádání areálu nemocnice i její obraz,“ popsal některé první dojmy Nečesaný.

Jak podotknul, je varovné také množství stížností na chování zaměstnanců. Za doslova noční můru pak považuje to, že dosud nikdo neřešil personální a přístrojové vybavení právě stavěného pavilonu akutní medicíny.

Nicméně podle Nečesaného nejsou krajské nemocnice v Chebu a Karlových Varech, které spadají pod KKN v ohrožení existence a postupnými kroky by se měly chyby napravit.

Jako možné úniky peněz označil Nečesaný například velké množství takzvaného outsourcingu, tedy zadávání prací externím dodavatelům, ale také soukromé praxe lékařů v míře, jakou ani nečekal. „Pokud lékař plně zvládá své povinnosti v nemocnici a má soukromou praxi, zásadní problém s tím nemám,“ uvedl Nečesaný. Ale podle něj by mělo existovat pravidlo, že pokud pacient ze soukromé praxe potřebuje rozsáhlejší péči, lékař ho pošle do své nemocnice a ne naopak, že se pacienti z nemocnice vyvádějí do soukromých praxí.

Podle místopředsedkyně představenstva Miloslavy Tanečkové bude třeba nejdřív nastavit jasná pravidla řízení nemocnic, s kterými by se zaměstnanci ztotožnili. Nové vedení KKN neplánuje v té souvislosti zásadní personální změny, i když k některým jednotlivým výpovědím už došlo. Také snižování platů je podle nového vedení až tou poslední cestou, jak snižovat náklady. Jak ale podotkl Nečesaný, v minulosti byly platy stanovovány mnohdy nestandardně a nahodile.

Podle informací, které nové představenstvo v současné chvíli má, by se v současnosti měla ztráta hospodaření pohybovat ve ztrátě na úrovni 11 až 12 milionů. Reálný stav hospodaření ale může být řádově o 20 až 30 milionů horší. To bude podle Nečesaného jasné na konci září, kdy se účetně uzavře měsíc srpen.


Komentovat článek: Stav Karlovarské krajské nemocnice není podle…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Stav Karlovarské krajské nemocnice není podle…

Komentáře

další 3 komentáře
Naivka Naivkovič tady už je všechno jedno.  | 4. 09. 2011 09:47

nemocnice je rozkradená. personál, co měl zdravé ruce nohy a hlavu už odešel, zůstavší patrioti a entuziasti také řídnou....nemocnice je bezedná kasička, do které si každý politik, který udrží moč, může hrábnout...a protože se stále staví tzv. pavilon urgentní medicíny ( mmj. v centru města, na skále, toho betonu, co se leje do základů...o vícenákladech se raději nemluví, protože stranická pokladna KSČSSDODS ještě není plná). Ale co, do Plzně je to z kárlsbádu hodinka cesty.

šakal Už je to tu!  | 3. 09. 2011 15:40

Ano, jak říká paní Tanečková, je třeba nastavit jasná pravidla: pro začátek ZVEŘEJNIT za jakých podmínek nastupuje nový management, především jaké má nasmlouvané "zlaté padáky" a s tím by se měl personál opravdu ztotožnit !!! ( v Liberci odcházeli s řádově mega ) Personálu bych doporučil NE držet hubu a krok, i když budou hrozit vyhazovem. Základní vlastnost "dobrého" zaměstnance je totiž naprostá loajálnost až servilnost. Na to bacha !! A hlavně nevěřte Nečesovi ani slovo, mluví totiž až pragmaticky účelově, až se divím, že v tom ještě nemá v hlavě guláš :)

Ještěr z Ještědu Už je to tu!  | 2. 09. 2011 11:51

No jasně, stejně jako v Mladé Boleslavi a Liberci tento metrosexuál vyhází 15-20 schopnějších parcovníků, kteří by mohli ohrozit jeho záměry (protože jako manager nic jiného neumí), pak vyhodí někdo (koho dostatečně znechutí - jako R.Nwelati nebo Eichler) jeho, on si vezme nový několika milionový zlatý padák a v našem zdevastovaném zdravotnictví jistě najde další štaci. Quo usque tandem ... ???

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné