Přejít na obsah

Stáváme se otroky

zpět
4.10.2010
zdravotnictví, medicína
zvětšitzdravotnictví, medicínaZdroj: wordpress.com

zdravotnictví, medicína | Zdroj: wordpress.com

 

"Dnes se dává přednost předraženým přístrojům a stavbám před kvalitními lidmi. Lékaři se stávají otroky tohoto systému a místo jakéhokoli řešení se spoléhá na morální odpovědnost zdravotníků," říká Martin Engel.

PŘEDSEDA LOK MARTIN ENGEL:

Šel byste znovu studovat medicínu?

Za podmínek, které v současném českém zdravotnictví panují, si nejsem úplně jistý. Řekl bych ale, že spíše ano. Pokud by to nebyla medicína, zkusil bych asi právo nebo ekonomii.

Co byste udělal první jako ministr zdravotnictví?

Tuto nevděčnou funkci bych rozhodně odmítl. Určitě bych se ale snažil, aby do resortu šlo více finančních prostředků a aby se s nimi dobře, to znamená efektivně a účelně hospodařilo.

A co vás na současném systému zdravotnictví štve?

Přístup lidí ve vedoucích funkcích k zaměstnancům, to, jak s nimi nakládají. Dnes se dává přednost předraženým přístrojům a stavbám před kvalitními lidmi. Lékaři se stávají otroky tohoto systému a místo jakéhokoli řešení se spoléhá na morální odpovědnost zdravotníků.

Po čem by se vám nejvíce stýskalo, pokud byste byl nucen dát výpověď?

Po pracovním kolektivu.


Klíčová slova

Autoři

Právo

Související články

11.5. Odbory v neratovické nemocnici vyhlásily stávkovou pohotovost Odbory v neratovické nemocnici vyhlásily stávkovou pohotovost
2 příspěvků
8.4. Odbory uzavřely smlouvu v nemocnici Odbory uzavřely smlouvu v nemocnici
13 příspěvků

Komentovat článek: Stáváme se otroky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Stáváme se otroky

Komentáře

další 4 komentáře
Petr Stáváte se otroky  | 6. 10. 2010 22:23

Vážený pane doktore, jsem přesvědčený, že především lékaři jsou ti, kdo tlačí managementy nemocnic k nákupům předražených a mnohdy nesmyslných přístrojů a betonových monster, která vychází z trendů minulých třiceti let a ne z trendů budoucích. Kolik je takových příkladů v republice. Kolikrát lékaři vystupují proti řediteli nemocnice, když jim patřičné hračky nechce koupit. Okamžitě ho označují za někoho, kdo to s tou nemocnicí nemyslí dobře, protože kvalita péče bude díky absenci nového přístroje nízká. Nemluvím vůbec o efektivitě využití těchto technologií. Kdy se mi konečně stane jako pacientovi, že mě někdo pozve na drahé vyšetření na magnetické rezonanci odpoledne nebo večer. Nejste totiž ochotní vůbec uvažovat o směnných provozech s ohledem na využití kapacity těchto drahých technologií. Podívejte se, do jakých nemocnic se v poslední době nakoupily operační roboty. A zkuste mi napsat, že je lékaři nechtěli. Nezlobte se, nebudu vám to věřit.

BLB Proč pohrdáme lékaři?  | 4. 10. 2010 16:02

Protože nám z nich provize nekynou! Z každého pitomého přístroje mám provizi, ale z lékařů nemám nic!

člověk a kdo chce změnit systém ?  | 4. 10. 2010 13:48

Samotní zdravotníci, spíše ne ? Pokuď je medicína technologická, mechanistická,normovaná,systémovbá, tak se nedivte. To by musela být více lidská.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné