Přejít na obsah

Stavební práce omezí na tři měsíce provoz ve zlínské nemocnici

zpět
23.7.2015
stavba, rekonstrukce
zvětšitstavba, rekonstrukceZdroj: Shutterstock

stavba, rekonstrukce | Zdroj: Shutterstock

 

Stavební práce omezí na tři měsíce provoz na komunikacích v areálu zlínské krajské nemocnice. Upravovat se budou komunikace, vznikne zde několik desítek parkovacích míst. Práce začnou v pondělí, sdělila ČTK mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Stavbaři v areálu nemocnice zpevní plochy a vybudují parkovací místa pro veřejnost u nové lékárny a mezi budovami léčebny dlouhodobě nemocných a hematologicko-transfuzního oddělení. „Rozšiřovat se bude také komunikace mezi hlavní bránou nemocnice a budovou 21,“ uvedla mluvčí. Práce si vyžádají asi sedm milionů korun, ukončení se předpokládá v říjnu.

„Na zmíněných místech areálu nemocnice omezí stavební práce v nezbytně nutné míře provoz. Žádáme proto pacienty a návštěvníky nemocnice o respektování dočasného dopravního značení a zvýšenou pozornost při pohybu v areálu,“ uvedl ředitel nemocnice Pavel Calábek. Vjezd do areálu nemocnice zůstane pro pacienty a návštěvníky stejný, a to u 21. budovy.

Za lékárnou vznikne plocha pro 18 aut, na parkovišti u budovy hematologicko-transfuzního oddělení bude šest stání pro sanity a imobilní pacienty a 29 stání pro ostatní řidiče. Parkovací místa přitom v prostoru nemocnice chybí, na okraji areálu vznikl před několika lety nový parkovací objekt.

Nemocnice postupně také zatepluje jednotlivé budovy v areálu, chystá velkou investici do stavby centrálního objektu. Zlínský kraj, který je zřizovatelem nemocnice, již schválil poskytnutí investičního úvěru 50 milionů korun na přípravu sítí,zbourání prádelny a vybudování nové silnice. Stavba by měla začít na přelomu letošního a příštího roku. Do centrálního objektu by se měly přesunout interní obory.


Komentovat článek: Stavební práce omezí na tři měsíce provoz ve…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné