Stavební práce omezí na tři měsíce provoz ve zlínské nemocnici

Stavební práce omezí na tři měsíce provoz na komunikacích v areálu zlínské krajské nemocnice. Upravovat se budou komunikace, vznikne zde několik desítek parkovacích míst. Práce začnou v pondělí, sdělila ČTK mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Stavbaři v areálu nemocnice zpevní plochy a vybudují parkovací místa pro veřejnost u nové lékárny a mezi budovami léčebny dlouhodobě nemocných a hematologicko-transfuzního oddělení. „Rozšiřovat se bude také komunikace mezi hlavní bránou nemocnice a budovou 21,“ uvedla mluvčí. Práce si vyžádají asi sedm milionů korun, ukončení se předpokládá v říjnu.

„Na zmíněných místech areálu nemocnice omezí stavební práce v nezbytně nutné míře provoz. Žádáme proto pacienty a návštěvníky nemocnice o respektování dočasného dopravního značení a zvýšenou pozornost při pohybu v areálu,“ uvedl ředitel nemocnice Pavel Calábek. Vjezd do areálu nemocnice zůstane pro pacienty a návštěvníky stejný, a to u 21. budovy.

Za lékárnou vznikne plocha pro 18 aut, na parkovišti u budovy hematologicko-transfuzního oddělení bude šest stání pro sanity a imobilní pacienty a 29 stání pro ostatní řidiče. Parkovací místa přitom v prostoru nemocnice chybí, na okraji areálu vznikl před několika lety nový parkovací objekt.

Nemocnice postupně také zatepluje jednotlivé budovy v areálu, chystá velkou investici do stavby centrálního objektu. Zlínský kraj, který je zřizovatelem nemocnice, již schválil poskytnutí investičního úvěru 50 milionů korun na přípravu sítí,zbourání prádelny a vybudování nové silnice. Stavba by měla začít na přelomu letošního a příštího roku. Do centrálního objektu by se měly přesunout interní obory.

Ohodnoťte tento článek!