Štefan Vítko odchází z postu ředitele IKEM

Titulní obrázek

Štefan Vítko se rozhodl rezignovat na funkci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny. ČTK to oznámila mluvčí zdravotnického zařízení Lubomíra Černá. Uvedla, že Vítko odstupuje z osobních důvodů. Štefan Vítko řídil IKEM od března 2006, kdy nahradil Rudolfa Poledneho…

Štefan Vítko se rozhodl rezignovat na funkci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). ČTK to oznámila mluvčí zdravotnického zařízení Lubomíra Černá. Uvedla, že Vítko odstupuje z osobních důvodů.

Štefan Vítko řídil IKEM od března 2006. Nahradil ve funkci Rudolfa Poledneho, kterého odvolal tehdejší ministr zdravotnictví David Rath.

Dosavadní ředitel se prý chce i v budoucnu věnovat problematice orgánových transplantací v rámci IKEM i celé ČR.

Institut se zabývá transplantací orgánů a nemocemi srdce. Je přední české medicínské a výzkumné pracoviště. IKEM je příspěvková organizace přímo řízená ministerstvem zdravotnictví.

Výzkumnou činnost hradí pomocí českých i zahraničních grantů. Část zdrojů získává také poskytováním služeb jiným organizacím, zejména farmaceutickým firmám, s nimiž spolupracuje na vývoji léků.

ČTK

Štefan Vítko odchází z postu ředitele IKEM
Ohodnoťte tento článek!