Přejít na obsah

Štefan Vítko odchází z postu ředitele IKEM

zpět
16.7.2007

Štefan Vítko se rozhodl rezignovat na funkci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny. ČTK to oznámila mluvčí zdravotnického zařízení Lubomíra Černá. Uvedla, že Vítko odstupuje z osobních důvodů. Štefan Vítko řídil IKEM od března 2006, kdy nahradil Rudolfa Poledneho...

Štefan Vítko se rozhodl rezignovat na funkci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). ČTK to oznámila mluvčí zdravotnického zařízení Lubomíra Černá. Uvedla, že Vítko odstupuje z osobních důvodů.

Štefan Vítko řídil IKEM od března 2006. Nahradil ve funkci Rudolfa Poledneho, kterého odvolal tehdejší ministr zdravotnictví David Rath.

Dosavadní ředitel se prý chce i v budoucnu věnovat problematice orgánových transplantací v rámci IKEM i celé ČR.

Institut se zabývá transplantací orgánů a nemocemi srdce. Je přední české medicínské a výzkumné pracoviště. IKEM je příspěvková organizace přímo řízená ministerstvem zdravotnictví.

Výzkumnou činnost hradí pomocí českých i zahraničních grantů. Část zdrojů získává také poskytováním služeb jiným organizacím, zejména farmaceutickým firmám, s nimiž spolupracuje na vývoji léků.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Štefan Vítko odchází z postu ředitele IKEM

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné