STEM: Lidé si přejí okamžitou a zásadní reformu zdravotnictví

Občané České republiky si přejí, aby vláda urychleně přistoupila k zásadní reformě ve zdravotnictví a sociální oblasti. Zhruba 60 procent lidí se přitom domnívá, že kabinet nakonec bude ve výdajích na zdravotnictví a sociální oblast výrazně škrtat.
Průzkumu agentury STEM, kterého se zúčastnilo téměř 1700 lidí…

PRAHAObčané České republiky si přejí, aby vláda urychleně přistoupila k zásadní reformě ve zdravotnictví a sociální oblasti. Zhruba 60 procent lidí se přitom domnívá, že kabinet nakonec bude ve výdajích na zdravotnictví a sociální oblast výrazně škrtat.

Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění agentury STEM, kterého se zúčastnilo téměř 1700 obyvatel starších osmnácti let.

Celou zprávu agentury STEMvčetně grafů najdete ZDE

Několik ministrů zdravotnictví již svůj návrh reformy předložilo, zatím však žádný přijat nebyl. Současná šéfka resortu Milada Emmerová (ČSSD) chce svůj návrh předložit počátkem příštího týdne.

V otázce potřeby urychlené reformy zdravotnictví a sociální oblasti je mezi lidmi, z hlediska jejich stranických preferencí, konsenzus.

Pokud jde o očekávání výsledků Grossovy vlády, jsou znatelně optimističtější především stoupenci ČSSD. Naopak mezi sympatizanty ODS věří v prospěšnost vlády pětina dotázaných.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!