Strakonická nemocnice otevřela pracoviště magnetické rezonance

Strakonická nemocnice otevřela nové pracoviště magnetické rezonance. Náklady na jeho vybudování činily téměř 30 milionů korun. Samotné zařízení magnetické rezonance, které pomáhá přesněji určovat diagnózy vnitřních orgánů těla, stálo více než 27 milionů korun. Jde o první magnetickou rezonanci na Strakonicku.

„Pro naše zdravotníky a pro naše pacienty to představuje velký posun. Magnetická rezonance se stává v některých oborech medicíny základním vyšetřením. Jedná se především o neurologii, částečně pak v gastroenterologii nebo traumatologii,“ řekl ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Magnetickou rezonanci ve strakonické nemocnici, jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, podle Fialy denně využije pro vyšetření průměrně 15 pacientů denně. Doposud je lékaři museli posílat k vyšetření na tomto zařízení do Písku nebo do Českých Budějovic. „Musíme právě těmto nemocnicím poděkovat za to, že naši pacienti tam mohli jezdit a spolupracovaly s našimi klinikami,“ uvedl Fiala.

Kvůli zřízení pracoviště magnetické rezonance musela strakonická nemocnice upravit části jednoho pavilonu. Důvodem byl fakt, že vzhledem k rozměrům přístroje jej nebylo možné umístit do objektu běžnou cestou. „Proto jsme vybudovali speciální dvorek a na čas vybourali jednu zeď,“ řekl Fiala.

Náklady na pořízení magnetické rezonance z velké části hradil grant z integrovaného regionálního operačního programu. Strakonická nemocnice během dvou let investuje do moderních technologií z evropských zdrojů celkem 96 milionů korun.

Ohodnoťte tento článek!