Přejít na obsah

Středočeské nemocnice dostaly další pokuty

zpět
27.5.2009

Všech pět nemocnic patřících Středočeskému kraji dostalo pokutu od Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) za nevybírání regulačních poplatků. "Každá z pěti středočeských nemocnic dostala ve správním řízení pokutu ve výši 50 tisíc korun," potvrdil Právu mluvčí VZP Jiří Rod...

Nemocnice ovšem pokutu platit nehodlají a stejně jako proti předchozím pokutám od pojišťovny ministerstva vnitra, kterou dostaly zhruba před měsícem, se budou odvolávat.

„Bohužel se dopady politiky přenášejí na nás. Kraj vede politický boj o poplatky a pokutu dostává nemocnice. My tady přitom bojujeme s každou korunou,“ namítal proti pokutám ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

Žaloby a osočení

Podle náměstka hejtmana Středočeského kraje pro zdravotnictví Zdeňka Seidla bude kraj dál poskytovat lidem dar na poplatky za ošetření. „Nemocnice se odvolají, my zákon podle našeho výkladu neporušujeme,“ řekl Právu Seidl. Pokud by s odvoláním neuspěly nemocnice u pojišťoven, obrátí se na soud.

V pondělí večer na krajském zastupitelstvu zastupitel a mladoboleslavský primátor (ODS) oznámil, že se chystá podat trestní oznámení na hejtmana Davida Ratha (ČSSD) a radu kraje.

„Kraj nemá žádný doklad o tom, že dary, nyní už v celkové výši přes 25 miliónů, pacientům vydal. Nějaký seznam pacientů vydaný lékařem nebo lékárnou není výdajový doklad. Navíc podle zákona musí být každý dar kraje schválen adresně, a ne paušálně pro každého, kdo přijde do nemocnice,“ uvedl Nwelati, bývalý ředitel mladoboleslavské nemocnice.

Rath to odmítá. „Pro nás tento seznam dokladem je,“ sdělil stroze a hned reagoval dalším výpadem na Nwelatiho.

„My také podáváme trestní oznámení, a to kvůli předraženému projektu na dostavbu mladoboleslavské nemocnice. Rozhodli jsme o něm už včera, takže to neberte jako mstu,“ řekl hejtman Rath.

„Žaloba se týká projektu, který byl podle nás asi o 3,5 miliónu předražený a měl vady, což celou stavbu zdrželo,“ uvedla mluvčí kraje Berill Mascheková.

Radek Plavecký, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Středočeské nemocnice dostaly další pokuty

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Středočeské nemocnice dostaly další pokuty

Komentáře

dalších 14 komentářů
video Re:Re:Re:Turecká zákonnost  | 27. 05. 2009 22:19

No právě že se na to každý může podívat na netu, tak vidí, že lžete jak Prášil, prašane :-)))

Prašak Re:Re:Turecká zákonnost  | 27. 05. 2009 19:28

Tak jsem koukal na Dráta,jak byl zbaběle vzadu na tribunce na Andělu. Klasika- urážet,psát hanopisy, bonzovat a špiclovat-to ano, to Já, Drát Hostivický I. mohu.Běda,když by se o něco vůči mně pokusili ostatní červi. Jo, základní fyzikální zákon zní,že každá akce způsobuje stejnou,ale opačně orientovanou reakci. To by měl Jiřík a davídek vědět a ne se rozčilovat. A ještě k tomu obíhají videa po netu a kdokoliv se na ně může kouknout.

Apech Re:Re:Re:Turecká zákonnost  | 27. 05. 2009 15:27

No nevím, jestli srandisti ve vládě by byli tím nejlepším řešením. Taky bych si nejradši ve volbách nešpinil ruce, jenže představa, že pak zvítězí ODSSácký fašouni mě asi donutí se skřípěním zubů dát hlas Paroubovi.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné