Přejít na obsah

Středočeský kraj bez varování kontroluje nemocnice

zpět
21.1.2009

Do nemocnic v Českém Brodě a Brandýse nad Labem v minulých dnech zavítali krajští kontroloři a jejich zjištění nejsou podle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) vůbec lichotivá. Konkrétní ale být nechtěl s tím, že ještě nemá k dispozici písemnou zprávu. Rath to řekl v úterý...

Podle něj šlo o první z namátkových inspekcí, které po zvolení do čela kraje avizoval. Podnikla ji nová vedoucí odboru zdravotnictví. Příštích kontrol v soukromých a městských nemocnicích by se měl Rath již osobně účastnit. Cílem je prověřit, jestli zařízení mají požadovaný počet sester a lékařů příslušných odborností, zda v nich pacienti dostávají dobrou péči a jsou s ní spokojeni.

Ředitel nemocnic v Českém Brodě a Brandýse nad Labem Pavel Nesnídal potvrdil, že v nemocnicích kontrola skutečně byla. Žádnou negativní odezvu prý ale nezaznamenal.

V Brandýse a v Brodě pojišťovny na začátku loňského roku zjistily nedostatek sester. V Českém Brodě se kvůli tomu zavřelo několik desítek lůžek.

Přepadové kontroly se podle původního záměru měly odehrávat v naprosto nepředvídatelnou hodinu, třeba v noci. Rath včera nicméně uvedl, že zřizovatele je třeba přesto dopředu informovat. „Je potřeba určité součinnosti, byť ta kontrola může být nečekaná,“ dodal.

Kraj uděluje zdravotnickým zařízením registraci, díky níž mohou poskytovat péči. Pokud by nemocnice nenapravily do určitého termínu případná pochybení, která by Rathovy kontroly odhalily, mohly by o ni přijít.

Její odebrání je ale podle hejtmana až to nejkrajnější řešení. Zdravotnické zařízení by bez registrace totiž nemohlo fungovat a kraj by musel zajistit péči o pacienty jinak.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Středočeský kraj bez varování kontroluje…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Středočeský kraj bez varování kontroluje…

Komentáře

další 4 komentáře
A.Hladký postup  | 22. 01. 2009 00:24

Ale vždyť Rath svůj postup netají: máte a.s. – přejděte „dobrovolně na neziskovku, nebo se jí vzdejte. Nevzdáte – tak my Vás budeme tak dlouho kontrolovat, až něco „závažného“ najdeme a zavřeme Vám to. A náhradou rozšíříme naše neziskovky.

asi Re:kontroly  | 21. 01. 2009 13:33

Asi nesplnují personální limity,né.

ola kontroly  | 21. 01. 2009 10:34

zda jsou pacienti s léčením spokojeni... Pokud vím, tak právě v těchto nemocnicích lékaři a sestry prostě nejsou, tak co se ti kontroloři chtějí vlastně ptát?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné