Přejít na obsah

Středočeský kraj loni vynaložil na poplatky 80,3 milionu korun

zpět
13.4.2010
peníze, kalkulačka, daně
zvětšitpeníze, kalkulačka, daněZdroj: www.gemeinden.sg.ch

peníze, kalkulačka, daně | Zdroj: www.gemeinden.sg.ch

 

Středočeský kraj vynaložil loni na hrazení regulačních poplatků za pacienty krajských nemocnic 80,3 milionu korun. Vyplývá to z informační zprávy, kterou dnes vzali na vědomí krajští zastupitelé.

Hejtmanství v hrazení regulačních poplatků pokračuje i letos, v rozpočtu má na ně vyčleněno 80 milionů korun.

Hejtman David Rath (ČSSD) již dříve uvedl, že úhrada poplatků je pro kraj zátěží.

Situaci podle něj zkomplikovala skutečnost, že se stále nepodařilo prosadit plošné zrušení poplatků ve sněmovně, i odložení sněmovních voleb, po nichž chtěl Rath najít pro tento krok větší podporu zákonodárců. Další nepříjemností je výrazný pokles daňových výnosů.

Regulační poplatky zavedl bývalý ministr zdravotnictví ODS Tomáš Julínek. Systém byl od té doby upraven. Nyní se platí 30 korun v ambulanci a za položku na receptu, pokud je lék levnější než 30 korun, za den v nemocnici 60 korun a za pohotovost 90 korun. Osvobozeny od poplatků v ambulancích jsou děti do 18 let. Snížil se jim navíc ochranný limit z 5000 korun na 2500 korun, stejně jako lidem nad 65 let.

Způsob proplácení poplatků v některých krajských nemocnicích se nelíbí ministerstvu vnitra, které kvůli tomu zahájilo s osmi kraji včetně Středočeského správní řízení. Později ho ale přerušilo a vyčkává, jak se k věci vyjádří Ústavní soud.


Komentovat článek: Středočeský kraj loni vynaložil na poplatky 80,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Středočeský kraj loni vynaložil na poplatky 80,…

Komentáře

dalších 8 komentářů
Silver Silvere  | 14. 04. 2010 15:44

Lůza je podle mě skupina lidí, kteří jsou za kus žvance jsou zvolit kohokoliv. Podle mého názoru přesně na tyhle lidi se zaměřuje soc.dem. ve své kampani. Otázkou v den voleb pak vždycky je, jestli se je podaří dostat od piva a přemluvit, aby nejeli na chatu.

jirka Silvere  | 13. 04. 2010 22:23

Co píšeš Silvere, je sice pravda. Lidé (voliči, lůza,...) ale nechtějí pravdu, to přece víš Silvere.Ještě jedno volební období v iluzi bezplatného zdravotnictví a potom se to zhroutí. Asi není jiné cesty.

Srub Špatně nastaveno  | 13. 04. 2010 18:58

Julínkovy poplatky byly špatně nastavené, v tom je problém. Ani Julínek je nedokázal logicky vysvětlit. Chtějte to pak po normálním člověku. Jenže proplácení poplatků ukázalo co lidé chtějí, v tom je problém. Každý mohl proplacení regulačního poplatku hrdě odmítnout. Jenže já se vsadím, že i přislušníci a voliči bratrstva modré pracky si tři pětky nechali vrátit.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné