Středočeský kraj prověří smlouvy ve svých ústavech a nemocnicích

Středočeský kraj zkontroluje dodavatelské smluvní vztahy ve svých sociálních zařízeních a nemocnicích, oznámila dnes hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Důvodem je podezření na manipulace se zakázkami v pražských nemocnicích, která se podle policie týká i devíti sociálních zařízení ve Středočeském kraji.

„Vzhledem k závažnosti případu hodlám iniciovat kontrolu smluvních dodavatelských vztahů ve všech krajských nemocnicích a zbývajících sociálních zařízeních,“ řekla novinářům hejtmanka.

Zdůraznila, že nikdo z jejího týmu včetně jí samotné není objektem vyšetřování ani není jinak do případu zapojen. Policii byla pouze podat vysvětlení její sestra, která bude v případu svědčit. Podle hejtmanky však není členkou jejího týmu ani nemá žádný vliv na krajskou politiku či chod středočeského krajského úřadu.

V kauze manipulací se zakázkami policie obvinila mimo jiné podnikatele Tomáše Horáčka. Pokorná Jermanová dnes prohlásila, že se s ním nikdy nesetkala a že považuje za nepřípustné, aby se zaštiťoval jejím jménem.

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali od čtvrtka na desítkách míst v Praze a ve středních Čechách. Policisté prověřují veřejné zakázky například na ostrahu objektů, dodávku hygienických potřeb nebo pořízení osobních automobilů.

Ohodnoťte tento článek!