Středomoravská nemocniční loni skončila se ziskem 6,6 mil. Kč

Titulní obrázek

Celkové tržby společnosti, která je součástí holdingu Agel, loni činily 1,45 miliardy Kč. ČTK to zjistila z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Výsledky nelze srovnávat, společnost totiž vznikla teprve na jaře roku 2007…

Akciová společnost Středomoravská nemocniční, která má od olomouckého hejtmanství pronajaty nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku, skončila loňské hospodaření se ziskem 6,6 milionu korun. Celkové tržby společnosti, která je součástí holdingu Agel, loni činily 1,45 miliardy Kč. ČTK to zjistila z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Výsledky nelze srovnávat, společnost totiž vznikla teprve na jaře roku 2007.

Předseda představenstva a současně ředitel všech tří nemocnic Tomáš Uvízl ve zprávě uvedl, že cílem společnosti pro druhý rok její existence bylo dosáhnout minimálně vyrovnaného hospodaření, navrhnout a prosadit pro všechny nemocnice program střednědobého rozvoje medicínských oborů a také stabilizovat týmy zdravotníků. „Stálo nás to mimořádné úsilí, ale i výsledek si dovolím označit jako mimořádný,“ sdělil Uvízl.

Středomoravská nemocniční vznikla 12. dubna 2007 a v polovině června téhož roku uzavřela s Olomouckým krajem smlouvu o pronájmu tří krajských nemocnic. Ty nyní provozuje a pronajaté je má na 20 let.

Středomoravská nemocniční loni zaměstnávala 1958 lidí, což je meziročně o 26 méně. Majitelem stoprocentního balíku zdravotnické firmy je společnost Agel třineckého podnikatele Tomáše Chrenka.

Ve všech třech krajských zdravotnických zařízeních spravovaných Středomoravskou nemocniční hradí Olomoucký kraj formou darovacích smluv od letošního února za pacienty regulační poplatky. Výjimkou je jen lékárna nemocnice v Prostějově, které to ostravský krajský soud v září předběžným opatřením zakázal.

ČTK

Středomoravská nemocniční loni skončila se ziskem 6,6 mil. Kč
Ohodnoťte tento článek!