Šubrt rezignoval na funkce ve vedení Agelu

Titulní obrázek

„Věřím, že během jednoho až dvou měsíců se věc vyřeší a já se do funkcí vrátím,“ prohlásil Šubrt. Dodal, že ve firmě pracuje dál, do vyšetření případu odstoupil jen z výkonných funkcí. Šubrt působil ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele Agel od října 2006…

Největší síť soukromých nemocnic a zdravotnických zařízení soustředěných na Moravě nepovede už dosavadní předseda představenstva společnosti Agel, a.s. a bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Oldřich Šubrt.

ČTK Šubrt řekl, že na všechny funkce v této společnosti rezignoval do doby, než bude vyřešen případ jeho trestního stíhání souvisejícího s působením v Nemocnici Na Homolce.

Policie Šubrta obvinila z trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku. Trestné činnosti se údajně dopustil v souvislosti se zhotovením kardiochirurgického laserového systému pro nemocnici.

Policie současně obvinila z podvodu a podplácení jednatele společnosti, která měla systém nemocnici dodat.

„Věřím, že během jednoho až dvou měsíců se věc vyřeší a já se do funkcí vrátím,“ prohlásil Šubrt.

Dodal, že ve firmě pracuje dál, do vyšetření případu odstoupil jen z výkonných funkcí. Šubrt působil ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele Agel od října 2006. Předtím byl 15 let ředitelem Homolky.

Mluvčí Agelu Simona Součková ČTK řekla, že společnost Šubrtovu rezignaci přijala.

Jeho místo převezme Petr Vaněk, dosavadní předseda představenstva Nemocnice Český Těšín, který deset let vedl ostravskou zaměstnaneckou pojišťovnu Revírní bratrská pokladna.

DÁLE ČTĚTE:
Exředitel Homolky je obviněn z korupce

Nefér jednání by se nám nevyplatilo

Vzkazuji skeptikům: určitě nezkrachujeme

Trestného činu se podle policie Šubrt dopustil tím, že jako ředitel Homolky nechal dodavateli kardiochirurgického laserového systému proplatit od srpna do prosince 2001 faktury za 18 milionů korun, aniž údajně dostatečně zkontroloval provedení fakturovaných prací.

Poté, co nebyl objednaný přístroj ve smluvené lhůtě dodán, neučinil Šubrt podle policejního vyšetřovatele dostatečné kroky k tomu, aby plnění smlouvy buď vymohl, nebo získal zpět vyplacené zálohy.

Tím prý způsobil nemocnici škodu ve výši 18 milionů.

„Proti příslušnému usnesení Policie ČR jsem v zákonné lhůtě podal stížnost, protože jej považuji za neodůvodněné v plném rozsahu,“ řekl ČTK Šubrt.

Dodal, že jako ředitel Homolky přispěl k tomu, že se stala evropsky uznávaným zdravotnickým zařízením, které ztrojnásobilo svou účetní hodnotu.

Zásobování zdravotnickým materiálem i nákupy investic organizovala „vysoce efektivně a zodpovědně“.

„Zdůrazňuji, že jsem vždy ve všech případech správy cizího majetku postupoval s péčí řádného hospodáře, a jsem pevně přesvědčen, že tato skutečnost se potvrdí i v tomto případu, kde jsem vynaložil maximální úsilí a podnikl všechny kroky ke splnění smluv s dodavatelem kardiochirurgického systému,“ uvedl Šubrt.

„Protože se uvedená kauza a její medializace a zvláště zkreslování skutečností okolo ní a zneužívání nepravdivých hodnocení dotýká mé cti, negativně ovlivňuje mou rodinu a hrubě poškozuje nejen mou pověst, ale také pověst společnosti, pro kterou v současné době pracuji, rozhodl jsem se až do doby vyřešení celého případu odstoupit z funkce předsedy představenstva a z dalších funkcí ve společnosti Agel a.s.,“ shrnul Šubrt.

Společnost Agel provozuje síť soukromých nemocnic, která dnes tvoří největší privátní uskupení poskytovatelů zdravotnické péče ve střední a postkomunistické Evropě. Zajišťuje péči pro 650.000 obyvatel.

Součástí sítě jsou: Nemocnice Podlesí a.s., Šumperská nemocnice a.s., Vítkovická nemocnice a.s. v Ostravě, Nemocnice Český Těšín a.s., Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. a Podhorská nemocnice a.s., která zajišťuje péči pro obyvatele v Bruntále a Rýmařově.

Od 1. července získala společnost Agel do pronájmu tři nemocnice v Olomouckém kraji.

ČTK

Šubrt rezignoval na funkce ve vedení Agelu
Ohodnoťte tento článek!