Přejít na obsah

SÚKL stahuje některé přípravky na léčbu alergií

zpět
9.12.2015
dítě, alergie
zvětšitdítě, alergieZdroj: Shutterstock

dítě, alergie | Zdroj: Shutterstock

 

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stahuje kvůli závadám v jakosti některé přípravky používané při léčbě alergií. Jde o léky Phostal, Oralair, Alyostal Prick a Staloral dodané do lékáren po 13. srpnu letošního roku.

ČTK to sdělila mluvčí ústavu Lucie Šustková. Lidé by podle ní měli nejprve kontaktovat lékárnu, kde jim byl přípravek vydán a tam jim sdělí, zda je potřeba ho vrátit.

Podle mluvčí se chyba stala při výrobě ve Francii. „Je možné, že pacient dostal léčivý přípravek, který neodpovídá předepsanému léčivému přípravku, což by mohlo přivodit až alergickou reakci vyžadující lékařské ošetření. SÚKL však doposud nezaznamenal žádná hlášení o podezření na závažný nežádoucí účinek, který by souvisel s touto závadou v jakosti,“ uvedla Šustková.

Za stahované přípravky aktuálně není dostupná žádná náhrada, pacienti proto musí navštívit lékaře a ním případně zvážit jinou možnost léčby.

Závadné přípravky mohou lidé vracet do konce ledna a to ideálně v lékárně, kde jim byl vydán. Za vrácené balení dostanou zpět částku ve výši doplatku.


Komentovat článek: SÚKL stahuje některé přípravky na léčbu alergií

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné