Svatá Anna získala dalšího dodavatele léků: Phoenix

Osmdesát milionů od ministerstva zdravotnictví na zaplacení dluhů za léky ještě do brněnské nemocnice U svaté Anny nedorazilo, ale distributoři již mění svá stanoviska. Nabídku na obnovení dodávky léků učinila i firma Phoenix…

Osmdesát milionů od ministerstva zdravotnictví na zaplacení dluhů za léky ještě do brněnské nemocnice U svaté Anny nedorazilo, ale distributoři již mění svá stanoviska.

První nabídku na obnovení dodávky léčiv učinila nemocnici firma Pharmos, včera se k ní připojil i další z distributorů, Phoenix. “ Podmínkou obnovení dodávky léků je, že zaplatíme padesát procent dluhů,“ upřesnil nabídku ředitel nemocnice Roman Kraus.

Svatá Anna by tak firmě Phoenix měla zaplatit třináct milionů korun. “ Počítám, že příští týden dorazí peníze z ministerstva, takže by tato splátka byla možná,“ potvrdil Kraus.

Phoenix reaguje podle obchodního ředitele Petra Dvořáka na fakt, že ministerstvo konečně umožnilo nemocnicím chovat se ne jako dlužníci, ale jako obchodní partneři.

“ Učinili jsme směrem k nemocnicím určité vstřícné kroky. O konkrétních nabídkách a částkách zatím nemám informace,“ dodal Dvořák.

Ředitele Krause překvapilo, že se distributoři rozhodli jednat sami za sebe. Pro podezření z kartelové dohody zahájil se čtyřmi distributory správní řízení antimonopolní úřad.

Nemocnice U svaté Anny včera objednala léky od společnosti Pharmos. “ Zásoby ve skladu zatím stačí, ale objednávku jsme poslali,“ upřesnil ředitel Kraus.

Rovnost – Brněnský deník

Ohodnoťte tento článek!