Přejít na obsah

Svaz pacientů chce u Hranatého stolu diskutovat o zdravotnictví

zpět
31.10.2007

Svazu pacientů se nelíbí, že se pacienti nemohou účastnit Kulatého stolu, který se zabývá budoucností financování českého zdravotnictví. Vyhlásil proto vlastní projekt Hranatého stolu a pozval do něj politiky parlamentních stran. Měli by zasednout v nově zřízeném Výboru pro reformu zdravotnictví...

Řekl to viceprezident svazu Josef Mrázek.

„Svaz pacientů ČR se rozhodl zahájit veřejnou debatu o reformě českého zdravotnictví, ale z pohledu občanů, pacientů, kteří jsou uživateli nebo spotřebiteli zdravotní péče,“ vysvětlil Mrázek. Svaz podle něj oslovil poslanecké kluby, zástupce zdravotních pojišťoven, občanských i profesních sdružení, vybrané osobnosti a odborníky.

Veřejnost může posílat mailem názory na adresu hranatystul@pacienti.cz. Stejnou možnost dává lidem na www.kulatystul.cz i vládní projekt.

„Pokud máte co říci k reformě zdravotnictví z pohledu spotřebitelů zdravotní péče, můžete se zapojit do virtuální debaty do 5. listopadu,“ vyzval lidi Mrázek. Svaz podle něj hodlá pořádat i živá setkání a korespondenční e-mailové diskuse. Stanoviska budou zveřejněna na www.pacienti.cz pod odkazem Reforma zdravotnictví.

Podle představ Svazu pacientů by předsedové parlamentních stran a politických klubů měli vyslat zástupce do debaty „u Hranatého stolu“ ve Výboru pro reformu zdravotnictví. První živá debata výboru by se měla uskutečnit koncem listopadu.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Svaz pacientů chce u Hranatého stolu diskutovat…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Svaz pacientů chce u Hranatého stolu diskutovat…

Komentáře

další 3 komentáře
starší lékař Re:svaz pacientů  | 31. 10. 2007 18:22

Dovolil bych si vás poopravit: paní Bošková je šéfkou konkurenčního sdružení, s Olejárem a spol. se moc nebaví, aby nevyšlo najevo, že chtějí oba totéž. Já bych je tam rád viděl oba, možná by to bylo docela zábavné. Kulatý stůl stejně nikdy nic nevyřeší, i samotnému králi Artušovi vydržel pouze do chvíle, kdy se pohádal kvůli ženské s Lancelotem.

jan svaz pacientů  | 31. 10. 2007 14:14

Já bych pozval všech 8 členů svazu pacientů (např. Olejár,Mrázek,Bošková....bohužel zbývajících 5 neznám)a vytvořil pro ně specielní zdravotnický program.Začínalo by se v Bohnicích!

katango Ať si svaz pacientů diskutuje třeba u barpultu,  | 31. 10. 2007 12:54

platnost to nebude mít žádnou.Podle mne je jedině dobře,že svaz pacientů k diskusi přizván není.Nejspíše by si to představovali nějak takhle : my si naporoučíme y vy doktůrci skákejte.Pokud chtějí diskutovat,rozhodně by neměli vynechat i diskusi o svých povinnostech,nikoli prosazovat pouze svoje práva.Netvrdím,že to platí pro jednoho každého pacienta,rozhodně to ale platí o svazech pacientů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné