Svaz pacientů chce u Hranatého stolu diskutovat o zdravotnictví

Titulní obrázek

Svazu pacientů se nelíbí, že se pacienti nemohou účastnit Kulatého stolu, který se zabývá budoucností financování českého zdravotnictví. Vyhlásil proto vlastní projekt Hranatého stolu a pozval do něj politiky parlamentních stran. Měli by zasednout v nově zřízeném Výboru pro reformu zdravotnictví…

Řekl to viceprezident svazu Josef Mrázek.

„Svaz pacientů ČR se rozhodl zahájit veřejnou debatu o reformě českého zdravotnictví, ale z pohledu občanů, pacientů, kteří jsou uživateli nebo spotřebiteli zdravotní péče,“ vysvětlil Mrázek. Svaz podle něj oslovil poslanecké kluby, zástupce zdravotních pojišťoven, občanských i profesních sdružení, vybrané osobnosti a odborníky.

Veřejnost může posílat mailem názory na adresu hranatystul@pacienti.cz. Stejnou možnost dává lidem na www.kulatystul.cz i vládní projekt.

„Pokud máte co říci k reformě zdravotnictví z pohledu spotřebitelů zdravotní péče, můžete se zapojit do virtuální debaty do 5. listopadu,“ vyzval lidi Mrázek. Svaz podle něj hodlá pořádat i živá setkání a korespondenční e-mailové diskuse. Stanoviska budou zveřejněna na www.pacienti.cz pod odkazem Reforma zdravotnictví.

Podle představ Svazu pacientů by předsedové parlamentních stran a politických klubů měli vyslat zástupce do debaty „u Hranatého stolu“ ve Výboru pro reformu zdravotnictví. První živá debata výboru by se měla uskutečnit koncem listopadu.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!