Svitavská nemocnice připravuje další rozvoj svého areálu

Svitavská nemocnice připravuje další rozvoj svého areálu. Nechala si zpracovat studii, která měla prověřit, zda existuje možnost postupné rekonstrukce budov při minimálním omezení provozu a zachování stávající kapacity.

Ověřit měla i další případné rozšíření, sdělil ČTK mluvčí společnosti Nemocnice Pardubického kraje Pavel Kožený.

„Podařilo se najít technické řešení, které vše zmíněné umožní. Součástí je i nízkoprahový centrální příjem,“ uvedl Kožený. Podle něj je nutné vyřešit špatný technický stav některých budov, zlepšit hotelové služby a modernizovat provozy.

Podle studie by bylo možné vybudovat nový urgentní příjem vedle nynějšího vstupního objektu. V areálu by pak bylo možné v několika etapách postavit i další tři nové budovy, budova radiodiagnostického a gynekologického oddělení s porodnicí by se rekonstruovala.

Ve Svitavské nemocnici se již před časem dočkalo modernizace a přístavby oddělení psychiatrie. Téměř za 110 milionů korun byl opraven bývalý klášter redemptoristů z konce 19. století, který byl už v havarijním stavu. Nový pavilon má 55 lůžek, o 30 více než dříve, a disponuje modernějším prostředím.

Ohodnoťte tento článek!