Přejít na obsah

Svitavské zdravotníky chrání náramky proti agresívním pacientům

zpět
5.2.2010
sestra, nemocnice
zvětšitsestra, nemocniceZdroj: www.scientificamerican.com

sestra, nemocnice | Zdroj: www.scientificamerican.com

 

Lékaře a zdravotní sestry ve svitavské nemocnici chrání nyní před agresívními pacienty bezpečnostní náramky. V případě ohrožení, což bývá zhruba jednou za týden, stisknou signalizační tlačítko a rychle si přivolají pomoc.

Svitavská nemocnice je jediné zdravotnické zařízení v Pardubickém kraji i České republice, kde tímto způsobem poskytují zaměstnancům ochranu proti agresívním pacientům.

Právo o tom informovala mluvčí Pardubického kraje Magdaléna Navrátilová. Nápad Svitavských získal v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice první místo.

„Pardubický kraj považuje bezpečnost pacientů a kvalitu poskytované péče za prioritu. Nicméně plošné zavedení bezpečnostních náramků nechystá. Je na uvážení každého ředitele, jakým způsobem zajistí ochranu personálu,“ uvedla Právu radní Markéta Tauberová (ČSSD).

Bezpečnostní opatření ve Svitavách navazuje na výsledky analýzy mimořádných událostí v nemocnici. „Uvědomujeme si, že pokud nezaručíme bezpečí našim zaměstnancům, nejsou v bezpečí ani naši pacienti. Jde o spojenou nádobu,“ tvrdí ředitel svitavské nemocnice Pavel Havíř s tím, že vedení nemocnice bude nadále systematicky dbát na bezpečnost zaměstnanců.

Projekt Bezpečná nemocnice řeší možnost rychlého napojení zdravotníků na pomoc druhé osoby. Prvním krokem bylo přímé napojení všech telefonů na Policii České republiky. Ve druhé fázi obdržely sestry signalizační náramky, které nosí na rukou a jednoduchým stisknutím tlačítka mohou dát signál, že se ocitly v ohrožení.


Klíčová slova

Autoři

René Chvalina, Právo

Komentovat článek: Svitavské zdravotníky chrání náramky proti…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Svitavské zdravotníky chrání náramky proti…

Komentáře

další 4 komentáře
čtenářka Pro všechny zdravotníky  | 7. 02. 2010 16:12

To by je musili pacienti nosit na rukou? Nemělo by to být opačně? A že nereagujete na ty prázdné detenční ústavy,když chudák podfinancovaná psychiatrie je nacvaknutá násilníky? To je chyba čí?

katango Pro všechny zdravotníky  | 7. 02. 2010 10:58

bych doporučovala aspoň kevlarovou vestu a lehčí přílbici,i když celotělové brnění by bylo lepší.

x požár v čb nemocnici  | 7. 02. 2010 08:57

To by se náramek hodil té uhořelé pacientce.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné