Svitavské zdravotníky chrání náramky proti agresívním pacientům

Lékaře a zdravotní sestry ve svitavské nemocnici chrání nyní před agresívními pacienty bezpečnostní náramky. V případě ohrožení, což bývá zhruba jednou za týden, stisknou signalizační tlačítko a rychle si přivolají pomoc.

Svitavská nemocnice je jediné zdravotnické zařízení v Pardubickém kraji i České republice, kde tímto způsobem poskytují zaměstnancům ochranu proti agresívním pacientům.

Právo o tom informovala mluvčí Pardubického kraje Magdaléna Navrátilová.
Nápad Svitavských získal v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice první místo.

„Pardubický kraj považuje bezpečnost pacientů a kvalitu poskytované péče za prioritu. Nicméně plošné zavedení bezpečnostních náramků nechystá. Je na uvážení každého ředitele, jakým způsobem zajistí ochranu personálu,“ uvedla Právu radní Markéta Tauberová (ČSSD).

Bezpečnostní opatření ve Svitavách navazuje na výsledky analýzy mimořádných událostí v nemocnici. „Uvědomujeme si, že pokud nezaručíme bezpečí našim zaměstnancům, nejsou v bezpečí ani naši pacienti. Jde o spojenou nádobu,“ tvrdí ředitel svitavské nemocnice Pavel Havíř s tím, že vedení nemocnice bude nadále systematicky dbát na bezpečnost zaměstnanců.

Projekt Bezpečná nemocnice řeší možnost rychlého napojení zdravotníků na pomoc druhé osoby.
Prvním krokem bylo přímé napojení všech telefonů na Policii České republiky. Ve druhé fázi obdržely sestry signalizační náramky, které nosí na rukou a jednoduchým stisknutím tlačítka mohou dát signál, že se ocitly v ohrožení.

Ohodnoťte tento článek!