Přejít na obsah

SZPI: Doplněk stravy obsahoval nepovolenou látku na podporu erekce

zpět
26.1.2018
zvětšitZdroj: http://www.vigrx-plus.cz/

Zdroj: http://www.vigrx-plus.cz/

 

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nepovolenou látku na podporu erekce sildenafil v doplňku stravy VigRX Plus.

Látka může být použita jen v léčivech, které smí dávkovat pouze lékař. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. SZPI vložila informaci o zjištění do evropského systému rychlého varování RASSF.

Inspekce doplněk stravy odebrala kontrolním nákupem prostřednictvím webové stránky www.vigrx.cz. Laboratorní analýza prokázala přítomnost sildenafilu u šarže výrobku VigRX Plus, Lot 011198 s datem použitelnosti 10/2020. Výrobek je z USA, dodavatelem do Evropské unie byla podle dodacího listu slovenská společnost Dushanbe s.r.o.

Sildenafil se používá k léčbě erektilní dysfunkce. „Tato látka je povolena k použití pouze v léčivech a přípravky obsahující sildenafil může dávkovat pouze lékař vzhledem k možným nežádoucím účinkům. Doplňky stravy jsou však potraviny, v kterých je přítomnost sildenafilu zakázána,“ uvedl mluvčí.

Potravinářská inspekce opakovaně nabádá spotřebitele k opatrnosti při nákupu na internetu, zejména u sortimentu doplňků stravy.


Komentovat článek: SZPI: Doplněk stravy obsahoval nepovolenou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné