Přejít na obsah

Tanzanská vláda zakázala 40 klinikám poradenství kolem AIDS

zpět
20.2.2017
HIV, AIDS
zvětšitHIV, AIDSZdroj: Shutterstock

HIV, AIDS | Zdroj: Shutterstock

 

Tanzanská vláda zakázala 40 soukromým klinikám poskytovat poradenství pacientům nakaženým virem HIV či těm, kteří již trpí nemocí AIDS.

Rozhodnutí zdůvodnila vláda tím, že jejich služby podněcují k homosexualitě, informovala dnes agentura AP. Homosexuální styk se v Tanzanii trestá až 30 lety vězení. „Vláda je přesvědčena, že neziskové organizace využívají některé soukromé kliniky k propagaci homosexuality,“ uvedla tanzanská ministryně zdravotnictví Ummy Mwalimuová. Zároveň však oznámila, že vláda rozšíří poradenství pro pacienty s HIV/AIDS v 3000 státních centrech.

Asi před šesti měsíci tanzanská vláda pohrozila, že zakáže nevládní organizace, jež hájí práva gayů a lesbiček. Tvrdila, že ohrožují tanzanskou kulturu. Loni v září byly dočasně zakázány projekty pomáhající homosexuálům s HIV/AIDS. Dobrovolný homosexuální styk je podle organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) trestný asi ve dvou třetinách afrických států. Tanzanská vláda uvádí, že 30 procent homosexuálů v zemi je nakaženo virem HIV.


Komentovat článek: Tanzanská vláda zakázala 40 klinikám…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné