Přejít na obsah

TOP 09: Pojišťovny by měly hradit prohlídky dětí cizinců ihned

zpět
31.8.2015
praktik, dítě, pediatr
zvětšitpraktik, dítě, pediatrZdroj: Shutterstock

praktik, dítě, pediatr | Zdroj: Shutterstock

 

Pojišťovny by měly okamžitě hradit preventivní prohlídky dětí cizinců, které se po vstupu do Česka dostanou do dětských domovů. V novele zákona o pobytu cizinců to navrhne poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková, informovala v tiskové zprávě.

Zdravotní pojišťovny podle současné úpravy hradí těmto dětem péči až od okamžiku nabytí právní moci předběžného opatření. Jde podle Chalánkové nejméně o dvoutýdenní zdržení od doby, kdy se do zařízení dostanou. Preventivní prohlídka přitom musí u dětí cizinců vyloučit jakékoliv onemocnění ještě předtím, než přijdou do kontaktu s ostatními dětmi, podotkla.

„Čím dál víc dětských lékařů i zástupců dětských domovů se mě ptá na to, jak mají postupovat při přijímání dětí cizinců, včetně dětí uprchlíků. Dnes jde o řádově desítky dětí, ale v budoucnu jejich počet v důsledku přílivu imigrantů určitě poroste. Těmto dětem musíme umět poskytnout okamžitou preventivní zdravotní péči,“ uvedla Chalánková.

Pokud řešení problému navrhne vláda, poslankyně jej podpoří. V nejbližších dnech se obrátí i na kolegy z dalších sněmovních stran, u nichž bude hledat podporu tak, aby změna nastala co nejdříve.


Komentovat článek: TOP 09: Pojišťovny by měly hradit prohlídky…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné