Topolánek doporučil členům ODS vynechat páteční demonstraci

Předseda ODS Mirek Topolánek doporučil členům ODS, aby se neúčastnili páteční demonstrace zdravotníků na Staroměstském náměstí. Včera řekl, že tak učinil proto, aby ODS nebyla s touto akcí spojována. Ministr zdravotnictví David Rath ale tvrdí, že demonstraci ODS nepřímo organizovala…

„Tu demonstraci organizovalo 31 různých profesních svazů. Nedovedu si představit, jak by ODS mohla něco podobného organizovat. Na této demonstraci vystupovali bývalí nebo současní sociální demokraté, ale ani jeden občanský demokrat,“ prohlásil včera předseda ODS. Podle něj je iluzí si myslet, že podobná akce ve „vypjaté agresivní atmosféře přinese některé z velkých stran hlasy“.

Rath označil páteční demonstraci za předvolební mítink ODS. Podporu ODS demonstraci dokládal ministr dopisem, který poslal zaměstnancům oblastní nemocnice Příbram jejich ředitel Roman Boček. Jako šéf nemocnice je přímo odpovědný středočeskému hejtmanu ODS Petru Bendlovi. V dopise upozorňuje i na autobusy, které demonstranty do Prahy dovezou.

Rath v pátek uvedl, že demonstraci podle jeho informací organizovala pro lékaře společnost Bison & Rose, která pořádá cyklus zdravotnických seminářů Eurofórum. Podle Ratha pracuje i pro senátora ODS Tomáše Julínka, který je stínovým ministrem zdravotnictví.

„Podle mě je to jednoznačně propojeno přes ODS,“ zdůraznil. Cesty svých zaměstnanců na demonstraci organizoval podle Ratha i ředitel kolínské nemocnice a jeden z Rathových předchůdců za ODS v čele resortu Luděk Rubáš.

ČTK

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

MUDr.Tomáš Rozsíval

Nevím, co řekl pan Topolánek a ani mne to nezajímá. Jako aktivní člen ODS jsem situaci sám vyhodnotil a jelikož je mi jasné, že jsem již jako člen ODS dostatečně „profláknutý“ / alespoň v našem regionu opavska /, rozhodl jsem se na žádnou manifestaci nejet. Nebyla to žádná akce ODS, ale vzpoura naštvaných lékařů. Pokud nebude s lékaři nadále jednáno jako se skupinou lidí, jejichž morální a etický kredit je nejvyšší v hierarchii povolání u nás, veřejně prohlašuji, že při další případné akci podle scénáře Krizového štábu, již budu nekompromisně postupovat i já.

Ohodnoťte tento článek!