Přejít na obsah

Trestní oznámení na jičínskou nemocnici

zpět
26.3.2010
soud
zvětšitsoudZdroj: www.borev.net

soud | Zdroj: www.borev.net

 

Úmrtí mladého muže v jičínské nemocnici šetří z podnětu manželky zemřelého policie. Muž skonal po třídenní hospitalizaci s oboustranným zápalem plic komplikovaným prasečí chřipkou loni v listopadu.

„Trestní oznámení, které podala manželka zesnulého, jsme obdrželi minulý týden. Případ standardně vyšetřujeme jako podezření ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci,“ potvrdila mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Policie má na objasnění náhlého úmrtí dvouměsíční lhůtu a čeká především na výsledky znaleckých posudků.

„Lhůtu lze po dohodě se státním zástupcem prodloužit. Záleží, zda do předepsaných dvou měsíců budeme mít k dispozici všechno, co potřebujeme k objasnění případu,“ vysvětlila Klečalová. Manželka zemřelého nepodala žádost o odškodné.

Pacient s akutními potížemi, který týden před hospitalizací na jičínské interně marodil a zároveň údajně chodil do práce, přišel do nemocnice v pátek. Nemocí oslabenému třicátníkovi během pondělí selhalo srdce. Úmrtí napomohl později prokázaný virus prasečí chřipky.

„Nemocnice nepochybila, jsme o tom přesvědčeni. Pacientovi jsme věnovali odpovídající péči. Stav při přijetí nenasvědčoval pozdějšímu prudkému zhoršení zdravotního stavu. Byla nasazena odpovídající léčba na daný typ onemocnění včetně nasazení antivirotika Tamiflu,“ tvrdí ředitelka Oblastní nemocnice v Jičíně Dana Kracíková.

Postup jičínských lékařů měl s negativním výsledkem už prověřit kompetentní odborník. Pacientů nakažených virem prasečí chřipky hospitalizovali v jičínské nemocnici od loňského listopadu okolo desítky.

„Úmrtí v souvislosti s prasečí chřipkou bylo pouze jedno,“ podotkla Kracíková. Možnost vakcinace proti nebezpečnému viru využilo v jičínské nemocnici okolo 140 ze zhruba pěti set zdravotníků.

Nemocnice v Jičíně nepatří k zařízením pravidelně bombardovanými stížnostmi a trestními oznámeními pacientů nebo jejich rodinných příslušníků. „Minimálně za posledních deset let nedošlo k jedinému pravomocně ukončenému případu v neprospěch nemocnice,“ shodují se ředitelka Kracíková i policejní mluvčí Klečalová.


Komentovat článek: Trestní oznámení na jičínskou nemocnici

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Trestní oznámení na jičínskou nemocnici

Komentáře

další 4 komentáře
reader Ach ti journaliste...  | 26. 03. 2010 14:03

""marodil a byl na "fušce" Důležitá bude úplná dokumnetace stavu při přijetí a dokumentace dalšího průbehu léčby.. Bohužel někteří pacienti opouštějí nemocnici přes márnici tak jak je to ostatně rovně dáno nám všem

Pozorovatel Neznalost  | 26. 03. 2010 13:50

Základní fakt: Na právnickou osobu nelze podat trestní oznámení. Je-li celá zpráva na této úrovni, pak to možná ani nebylo v Jičíně, ale v Drážďanech, nešlo o nemocnici, ale nádraží, a žádný chlap tam neumřel, ale naopak se narodila dvě děvčátka. Gratulujeme!

Jiri Wicherek Ach ti journaliste...  | 26. 03. 2010 13:23

aneb neni nad presne informovani: "Pacient s akutními potížemi, který týden před hospitalizací na jičínské interně marodil a zároveň údajně chodil do práce, přišel do nemocnice v pátek." Tak bud ten pacient na te jicinske interne marodil nebo chodil do prace. Jak mohl na te interne marodit, kdyz do nemocnice prisel az v patek. A jestlize se s temi akutnimi potizemi lecila presto porusoval doporuceny lecebny rezim - chodil do prace, pak... komu neni rady... Pro vysledek pripadneho soudniho pojednavani ovsem bude rozhodujici, zda je v dokumentaci radny zapis o pouceni nemocneho, ze nema(rome jineho) chodit do prace, podepsany nemocnym. No, nevim, nevim, zda je takovy zapis cinen u kazdeho nemocneho s virosou...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné